יו"ר ימינה נפתלי בנט התראיין היום (ראשון) בוועידת המשפיעים והבהיר שהוא מחויב למנוע בחירות חמישיות. "אם לנתניהו לא יהיו 61, נקים ממשלה לאומית", אמר בנט. יו"ר ימינה גם תקף את ראש הממשלה והאשים: "מוכר את העקרונות שלו לשמאל".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

ראיונות נוספים בוועידת המשפיעים 2021:

>>  גדעון סער התחייב למנוע בחירות חמישיות: "אני בא לתקן"

>> בני גנץ בוועידת המשפיעים: "נתניהו אכזב אותי"

>> העיתונאים עמית סגל ואילנה דיין בשיחה בוועידת המשפיעים

בריאיון, הבהיר בנט שהוא עומד על עמדתו שלא יישב תחת לפיד. "אמרתי בצורה חד-משמעית שלא נשב תחת ראש ממשלה מהשמאל", אמר. "העם 'לא שם' וזה יהיה דבר מאוד עקום. המקום היחיד שלפיד ראש ממשלה זה בפנטזיות שלו ובספינים שיוצר נתניהו".

עם זאת, כשנשאל בנט אם יסכים לחבור למחנה שנגד נתניהו אם לנתניהו לא יהיו 61, אמר כי במצב כזה יתמוך בהקמת ממשלה לאומית. "גם החרדים יכולים להיות בפנים, וגם סמוטריץ' וסער", הבהיר. הוא גם תקף את נתניהו וטען שרה"מ נכנע למפלגות החרדיות "על ימין ועל שמאל". הוא הדגיש: "אני בעד לדאוג לאזרחי ישראל החרדים - הם מוזמנים כשותפים, ולא כבעלי בית".

נתניהו ובנט בכנסת (צילום: פלאש/90 )
בנט תוקף את נתניהו: "מוכר את העקרונות לשמאל" | צילום: פלאש/90

עוד תקף בנט את נתניהו: "לא אעשה מה שנתניהו נוהג לעשות, למכור את העקרונות לשמאל כשהוא מקים ממשלות. הוא הכניס בזמנו את ברק ואת לבני. אני לא אוותר על הערכים שלי ואעשה את אותה הברית שהוא עושה עם מנסור עבאס. לי יש גבולות גזרה שנתניהו מזמן חצה אותם".

יו"ר ימינה טען שבכל מקרה בממשלה הבאה יהיה רוב ימני מובהק. "הממשלה, אם יש 80 מנדטים שהם פחות או יותר ימין, בוודאי שתהיה עם רוב ימני מוצק", אמר. "אנחנו פועלים לפי העקרונות שהממשלה תשקף את העם".

"האמירה של הורוביץ על האג - אנטי ציונות"

בנט תקף במהלך הריאיון את יו"ר מרצ ניצן הורוביץ על כך שתמך בחקירת ישראל בהאג"מה שניצן הורביץ עשה, זה לא היה שמאל. אני חושב על עצמי כחייל ועל חיילים שמסכנים את עצמם מול האויב ובא חבר כנסת שאומר 'מבחינתי שיפתחו עליהם בחקירה' - זו חצייה לאנטי ציוניות", אמר. "נשב עם כל המפלגות שבעד מדינה יהודית-דמוקרטית. מי שמגבה את האג בהתקפה האנטישמית החריפה הוא מחוץ למחנה".

מוקדם יותר היום, התראיין יו"ר מרצ ניצן הורוביץ בוועידת המשפיעים והבהיר כי אינו מתנצל על כך שאמר שהוא חושב שצריך לפתוח בחקירה נגד ישראל. הוא אמר כי העמדה נכונה והוסיף ש"ישראל צריכה להפסיק את ההתנחלויות".