אביר קארה, מנהיג קבוצת העצמאים "אני שולמן", נערך לקבל מחר (חמישי) את ההחלטה אם לרוץ בבחירות הקרובות ובאיזו פלטפורמה, כך נודע היום ל-N12. הקבוצה עמדה בקשר עם מפלגות שונות בעת האחרונה ובין היתר במפלגת "ימינה" נבדקת הצעה לצרף את הקבוצה, כשחשוב לזכור שקארה עצמו העיד בעבר שהצביע תמיד לבנט.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בשיחה שערך לפעילים בסוף השבוע, טען קארה כי קיבל הצעה מארבע מפלגות שונות, "תקווה חדשה" של גדעון סער טענו שלא מכירים משא ומתן עם הקבוצה, "הליכוד" הגיבו כי לא העבירו הצעה לקבוצה או לקארה העומד בראשה.

יוזמת הריצה של קבוצת "אני שולמן" עלתה כבר בראשית חודש דצמבר ובקבוצה גייסו לשם כך כבר מאות אלפי שקלים. רבים בקבוצה קוראים דווקא לרוץ במפלגה עצמאית. סקר שנערך עבור המהדורה המרכזית של חדשות 12 ב-8 ביוני צפה כי אם תוקם מפלגה עצמאית של הקבוצה היא תגרוף 5 מנדטים. אם יצטרפו למפלגה אחרת, הם מקווים להצליח ולצרף מספר נציגים ולא רק את קארה.

אביר קארה ומיכל שיר מחוץ למטה גדעון סער
אביר קרא ומיכל שיר מחוץ למטה "תקווה חדשה" של גדעון סער

הקבוצה, אם תרוץ, מקווה להצליח ולהוביל שיח וסדר יום שנוגע למצוקות העצמאים ולכן מחפשים בית פוליטי שלשיטתם לא יהיה עסוק בפוליטיקה של "כן ביבי, לא ביבי". נזכיר, בעוד שגדעון סער ויאיר לפיד מצהירים שלא ישבו תחת נתניהו כראש ממשלה, לא נשמעה עדיין הבטחה כזו מבנט ומפלגתו ימינה.

ישנה יריבות קשה בין קבוצת "אני שולמן", ההסתדרות הכללית וארגוני המעסיקים, אחת הסיבות המרכזיות היא ההתקפות של הקבוצה על המגזר הציבורי. מנהיגיה סבורים שהמגזר הציבורי גדול מדי, וצריך לצמצם 30% מהוצאות השכר על המשכורות הגבוהות במגזר זה ולהוריד מיסים.

כמו כן קארה מאמין שצריך להעביר את הכלכלה הישראלית משיטה של תגמול על ותק לתגמול על מאמץ וכישרון. את עמדות הימין הכלכלי האלו בכוונתם לקדם ובמידה והם יצטרפו למפלגה מסויימת שתחבור לקואליציה, דרישות אלו יעלו על השולחן כתנאי כניסה להסכם הקואליציוני.

העצמאים הם אלקטורט חשוב, שעשוי להסתבר גם כמכריע בבחירות האלו, אם כמובן תצליח אחת המפלגות לשכנע אותם להצביע מחוץ לקווים המפלגתיים של כל אחד ואחד. ההערכות לגבי מספרם באוכלוסיה שונות בין הגופים השונים, על פי הביטוח הלאומי מדובר היום בכ-520 אלף איש, נתוני הלמ"ס לשנת 2019 מדברים על כ-342 אלף.

מחאת העצמאיים (צילום: החדשות 12)
מחאת העצמאיים אמש בדרך יפו בתל אביב | צילום: החדשות 12

קבוצת "אני שולמן" שקארה מרכז את פעילותה, מונה יותר מ-200 אלף חברים בפייסבוק, בשטח טוענים חברי הקבוצה שיש לה אלפי פעילים. הקבוצה שהוקמה בסוף שנת 2019 הייתה מעורבת במהלך משבר קורונה במחאה נגד הממשלה.

ראשיה גם השתתפו בפגישות עם בכירי הממשלה והעבירו הצעות לשיפור המענה לעצמאים במשבר הקורונה. כמו כן העבירו הצעות לשינוי הבירוקרטיה המכבידה על העסקים וייעצו לאוצר בגיבוש חוק ההסדרים שהיה אמור לעבור עם התקציב.

קארה עצמו נחשד כמי שמשתף פעולה עם הממשלה בשעה שהוא מוביל קבוצה המוחה כנגדה. סערה תקשורתית התפתחה כשבמהלך ריאיון בתוכנית אופירה וברקוביץ' הוא נתפס מתכתב עם שר האוצר. ליה ספילקין, היום כתבת N12, אף דיווחה מהפגנת עצמאים בתל אביב ב-18 ביולי אשתקד כי כמה מחברי הקבוצה התעמתו עם מתנגד לראש הממשלה והביעו תמיכה בו.

מימינה נמסר: "ישנן פניות רבות של אנשים טובים המאמינים שנפתלי בנט כראש הממשלה יטפל בשיקום העסקים, ידאג ליצירת מיליון מקומות עבודה ולאיחוד העם. כשתהיה החלטה, נשמח לעדכן את הציבור".