תרגיל בחירות - מול הבית של יו"ר ימינה: הבוקר (שישי) הופתע לגלות ח"כ נפתלי בנט היערכות ביטחונית כבדה מול ביתו ברעננה. במהרה התברר שנתניהו מתכנן שם גימיק כלשהו, וייתכן שאף התכוון להגיע בעצמו ולפנות לבנט אישית. לאחר שגילה את התכנון, פרסם בנט סרטון ובו קרא לנתניהו לעימות. בתוך זמן קצר הגיע למקום גם רכב של השולמנים, בנט יצא מביתו - ונתניהו ביטל את הגעתו. לאחר שעות, המחסומים שהוצבו במקום הורדו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בכנס שארגן ברעננה, עירו של בנט, התייחס נתניהו למהלך ואמר: "תכננו להפעיל היום 'נוהל שכן' ולנסות להשיג הסכמה מנפתלי בנט על ממשלת ימין יציבה והתחייבות שלא לשבת עם לפיד בממשלה - עם או בלי רוטציה. כיוון שבנט הודיע שהוא לא מעוניין, החלטנו לוותר על כך". 

עוד אמר שרצה לדרוש מבנט "להגיד כאן בצורה הכי ברורה שאתה לא תלך לממשלה עם לפיד ועם רוטציה, רק ממשלה בלי לפיד ובלי רוטציה. לצערי שמעתי הבוקר שעדיין מסרב להגיד את זה בצורה ברורה, הוא כנראה רוצה ללכת עם לפיד ועם רוטציה. כיוון שהוא הודיע שהוא לא מוכן ולא מעוניין וממשיך לעמוד על כך, הזמנתי את השכנים לבוא הנה והינה אנחנו יושבים כאן, שבת אחים גם יחד". 

שקד הגיבה בזעם לניסוח של נתניהו והשיבה: "נתניהו, נוהל שכן צריך להפעיל נגד מחבלים. רק אצלך ימין אידיאולוגי יכול להיות אויב.". בימינה תקפו את המהלך של ראש הממשלה: "נתניהו בא להטריל, בנט הזמין לעימות - נתניהו ברח. עלות הגימיק: חצי מיליון ש"ח למשלמי  המסים. נתניהו תכנן להגיע מחוץ לביתו של יו"ר ימינה, נפתלי בנט, היום. המידע ודאי (אושר על ידי המשטרה והשב"כ בשטח), שום כנס אחר ברעננה. נתניהו רצה להטריל, וברח ברגע האחרון. הדיבייט מוכן, הכיסאות מחכים, ממה הוא מפחד?"

נתניהו תכנן גימיק מול ביתו של בנט
ההיערכות לגימיק - שבוטל

"העוגה של גילת מחכה, כשרה"

בשיחה עם N12 אמר בנט קודם לכן: "ההפתעה של נתניהו נחשפה והוא שוקל לברוח מדיבייט. נתניהו - בוא לביתי". עוד הצהיר בטוויטר: "העוגה של גילת מחכה. (כשרה)". גנץ מיהר לעקוץ: "נפתלי, אל תשכח להזמין את דרעי שיחתום ערבות".  

נתניהו תכנן גימיק מול ביתו של בנט
ההיערכות מול ביתו של בנט

"הבוקר קמנו לפלוגות של משטרה מול הבית ושב"כ, לא הבנו מה זה. מתברר שנתניהו הולך לעשות את הגימיק שלו, לבוא עם חוזה לחתימה וכו'", אמר בנט בסרטון שפרסם. "אז קודם כל אני לא חותם על שום דבר כי אני לא עובד אצל נתניהו אלא אצלכם, אזרחי ישראל". 

עם זאת קרא לנתניהו להתייצב לעימות: "אני מזמין את ביבי לדיבייט בכל שעה שהוא ירצה, רק שיגיד מתי ונגיע. נדבר על הממשלה שלנו שתטפל בנגב מול ההזנחה של הממשלה שלך, ממשלה שלנו שתוריד מסים אל מול העלאת המסים אצלך, ממשלה שלנו שתוריד מחירי דירות מול הזינוק אצל. על הכול נדבר, תגיע, רק תגיד את השעה". 

אתמול פנה נתניהו בסרטון לבנט וקרא לו "להפסיק להתחמק" - ולהתחייב שלא יישב עם לפיד. "אצלי לא תהיה רוטציה על ראשות הממשלה, ולכן אתה מתכנן רוטציה עם לפיד וממשלה עם סער ומפלגת העבודה ומרצ. אם תצביעו מח"ל תקבלו את בנט כשר מכובד בממשלת ימין, הצבעתם בנט - תקבלו אותו כשר אצל לפיד".

קמפיין הליכוד התבשר הבוקר כי בג"ץ דחה ברוב קולות את הבקשה להשתמש בסיסמה "חוזרים לחיים", שמשמשת גם את משרד הבריאות. השופטים מינץ וברק-ארז הורו לליכוד להפסיק להשתמש בביטוי, בעוד השופט שטיין התנגד להחלטה. מינץ קבע בדעת הרוב כי "אין מקום להתערבותנו בהחלטת יו"ר ועדת הבחירות לאסור את השימוש בסיסמה". 

לפיד כמעט הצהיר על ריצה לראשות הממשלה?

המאמצים האחרונים נמשכים לא רק בחזית של נתניהו ובנט, אלא גם ביש עתיד: יאיר לפיד פרסם "הצהרת כוונות" ובה שרטט את התרחיש שבו יהיה ראש ממשלה. בעמוד הפייסבוק שלו לפיד קרא לעוקביו לתמוך בו, כדי שיקבל את הרכבת הממשלה.

"כולם מדברים על זה שחסר רק המנדט ה-61. הוא נראה רחוק מפני שאנחנו למודי אכזבות וצער, אבל מנדט אחד זה במרחק נגיעה", כתב לפיד. "מספיק עוד כמה אנשים שיעברו בקלפי בדרך לים. עוד שני צעירים שיגידו, 'טוב, נו, נקפוץ בכל זאת'".

בהמשך הפוסט ביקש מעוקביו לדמיין ולהניח ש"משהו טוב יגיע - יהיו לנו יותר מנדטים ממה שחשבו. אפילו לא המון. סתם עוד 3-2 מנדטים של מתלבטים שברגע האחרון החליטו. זה כל מה שצריך. שיש עתיד תהיה מפלגה גדולה מספיק".  

"יהיו בחירות, יעברו הבחירות, הנשיא יטיל עלינו להקים ממשלה, והיא תקום", הוסיף לפיד. "ממשלה שלכם. שאתם הקמתם. ממשלה טובה שאנשים טובים שהתעוררו בזמן הקימו אותה. לפעמים קורים דברים טובים. יש רק הבדל אחד בינם לבין הדברים הרעים: דברים טובים לא קורים מעצמם. צריך לגרום להם לקרות".