יו"ר מפלגת העבודה מרב מיכאלי התראיינה היום (ראשון) לסיוון רהב מאיר בוועידת המשפיעים ותקפה את כחול לבן. מיכאלי טענה שהשר מיכאל ביטון "הכשיר את הקרקע" בציוץ בטוויטר לכניסה לממשלת נתניהו. היא הוסיפה: "הבעיה בבחירות האלה זה כחול לבן, היא סיימה את דרכה".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

ראיונות נוספים בוועידת המשפיעים 2021:

>> בנט בוועידת המשפיעים על נתניהו: "מוכר את העקרונות שלו לשמאל"

>> הריאיון עם יו"ר כחול לבן בני גנץ: "נהיה המפלגה המשלימה לכל קואליציה"

>> אילנה דיין ועמית סגל בשיחה: "המגפה כרסמה בסולידריות שלנו"

"כשהציבור חשב שכחול לבן היא העבודה החדשה היו לה 35 מנדטים", אמר מיכאלי בריאיון. "רוב הציבור במדינה מעוניין בשוויון, פלורליזם ונישואים אזרחיים. אלא שנתניהו הצליח להפוך את המילה שמאל לקללה. אני לא שמאל. הציבור הרבה יותר איתנו מאשר עם הימין בדעותיו".

מרב מיכאלי וסיוון רהב מאיר (צילום: אלי דסה)
צילום: אלי דסה

אחרי שאתמול קראה יו"ר מפלגת העבודה לכחול לבן לפרוש מהבחירות בריאיון בפגוש את העיתונות, המשיכה היום מיכאלי באותו הקו ותקפה את כחול לבן. "הסיפור הבעייתי במערכת הבחירות זה כחול לבן", אמרה. "מיכאל ביטון צייץ משהו שמכין את הקרקע לישיבה עם נתניהו. כחול לבן סיימה את דרכה ועשתה נזק שלא יתואר למרכז שמאל. שייקחו אחריות. חשוב שמצביעיהם יבינו שפתק לבני זה פתק לביבי".

כשנשאלה מיכאלי מדוע לא חברה למרצ ברקע הסקרים האחרונים של חדשות 12 שמנבאים שהמפלגה מתחת לאחוז החסימה, מחתה מיכאלי על השאלה. "המסגור הזה של אנחנו או הם - זה לא זה", אמרה. "כחול לבן הם הבעיה".

מיכאלי התייחסה גם לסוגיית מספר 7 ברשימת העבודה אבתיסאם מראענה שהתבטאה בעבר נגד מדינת ישראל. "היא נבחרה באופן דמוקרטי על ידי 45 אלף חברות מפלגה והיא הבהירה שהיא מעולם לא כפרה במדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית", אמרה מיכאלי. "הרשימה שלנו מגוונת - רבין היה הראשון זה הרבה שנים שהבין שהחברה הערבית בישראל ראויה ליחס. הוא השקיע בה תקציבים ושינה את סדר העדיפויות. צריך לחזור לדבר על ביטחון באמצעות שלום - זה מביא שגשוג אדיר".