יו"ר חדשה לעבודה: ח"כ מרב מיכאלי ניצחה הערב (ראשון) בפריימריז לראשות המפלגה וזכתה ל-77% מקולות המצביעים - 7,483 קולות מתוך 9,651. שיעור המצביעים הכולל בפריימריז עמד על 26% ממתפקדי המפלגה, שלפי כל הסקרים בשנה האחרונה מתרסקת אל מתחת לאחוז החסימה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

קלפיות הפריימריז נפתחו ב-11:00 ונסגרו ב-19:00. על תפקיד יו"ר המפלגה התמודדו שבעה מועמדים: ח"כ מרב מיכאלי שסירבה להיכנס לממשלת נתניהו-גנץ והובילה קו תקיף ועצמאי נגד החלטת יו"ר המפלגה עמיר פרץ להיכלל בה, איש העסקים אבי שקד שנחשב למקורבו של היו"ר הפורש עמיר פרץ, יצחק טיים, גיל ביילין, נאוה כץ, דוד לנדסמן ועופר סגמן.

יו"ר מפלגת הישראלים וראש עיריית תל אביב, רון חולדאי, בירך את מיכאלי על ניצחונה וקרא לאיחוד כוחות: "אני מברך את מרב מיכאלי על ניצחונה המרשים בפריימריז לראשות מפלגת העבודה. מרב היא מנהיגה חשובה. ניזום באופן מיידי שיח על בניית בית גדול לכל המרכז-שמאל. נתאחד כדי לנצח את נתניהו ולהביא שינוי למדינת ישראל. זה מה שהציבור מצפה מאתנו וזה מה שנעשה".

לאורך היום נרשמו דיווחים על אי-סדרים בפריימריז, בעיקר בקלפיות הממוקמות בקיבוצים. תקלה מביכה במיוחד נרשמה כשהמועמדת מיכאלי נאבקה במשך דקות כדי שתוכל להצביע בקלפי ברמת גן, לאחר ששמה נעלם באופן מסתורי מספר הבוחרים. גם השר לשעבר בייגה שוחט שהביע תמיכה במיכאל גילה ששמו נמחק ממערכות המפלגה. עם תיקון התקלה ולאחר שהצביעה, אמרה מיכאלי: "אחוזי ההצבעה נמוכים ורבים נמחקים מספר הבוחרים. אל תוותרו, צאו להצביע".

הבחירות לראשות המפלגה התקיימו למרות הסגר וכל חבר מפלגה בעל זכות הצבעה הוזמן להשתתף בהצבעה ללא כל הגבלה האוסרת עליו יציאה מהבית מעבר לקילומטר המותר - זאת למעט חולי קורונה ובעלי חובת בידוד, שלא הורשו להשתתף. אתרי ההצבעה פעלו בהתאם למתכונת התו הסגול.

"מפלגת העבודה היא מפלגה דמוקרטית, היחידה שמקיימת בחירות מקדימות ליו"ר ולרשימה בהיקף שכזה לקראת הבחירות לכנסת ה-24", מסר הבוקר מזכ"ל המפלגה, ערן חרמוני. "אני מאמין שהאנרגיות שייווצרו כתוצאה מהתהליך הדמוקרטי הזה, יביאו לאחר מכן למגמה שתעמיד את מפלגת העבודה על הרגליים. יש בציבור רבים שיש להם אמון בערכים של העבודה ואוהבים אותה, והפריימריז האלו יהיו הניצוץ שידליק זאת מחדש".