בימים האחרונים נפגשו ארגוני הקהילה הגאה עם ראשי המפלגות השונות, כמו לפני כל סבב בחירות. אך הפעם ולראשונה מתנהלת מלחמה גם בימין על הקול הגאה לקראת בחירות 2021. ארגוני הלהט"ב נפגשו לראשונה עם נפתלי בנט, גדעון סער ואביגדור ליברמן במטרה להבין את עמדתם ביחס לסיום האפליה כלפי הקהילה - ומחר (רביעי) חלקם אף ישתתפו באירוע הבחירות של קהילת הלהט"ב. לעומת זאת, נתניהו טרם השיב לארגונים בנוגע לפגישה עמו ונראה כי הוא אינו מעוניין בכך.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

ארגוני הלהט"ב טוענים כי סער הבטיח לפרסם מצע גאה שיתייחס גם לסוגיות כמו פונדקאות ואימוץ ולבחון את מתווה ברית הזוגיות שלא יפגע בסטטוס קוו. כמו כן, הצהיר שיקים תא גאה במפלגתו. ליברמן התחייב שלא יישב בממשלה שאינה תקדם נישואים אזרחיים ושיקדם שיוויון זכויות אזרחי כולל לקהילת הלהט"ב. גם בנט, שהתבטא לאחרונה בעד זכויות אזרחיות שוות לקהילה הגאה ולאחר מכן הדגיש כי הוא אינו מחויב לחקיקה גאה, הצהיר שדלתו פתוחה בכל עניין שקשור לקהילה הגאה ויבחן כל סוגיה בצורה עניינית.

גדעון סער ונפתלי בנט (צילום: פלאש 90)
גדעון סער ונפתלי בנט, ארכיון | צילום: פלאש 90

לעומת זאת, דווקא הליכוד, שהייתה עד היום המפלגה היחידה בימין שהתייחסה לקהילה הגאה, נראית מתרחקת מהנושא הלהט"בי. רה"מ נתניהו טרם השיב לפניית הארגונים בנוגע לפגישה עמו ונראה כי הוא אינו מעוניין בכך. זאת לאחר החתימה על הסכם העודפים עם בצלאל סמוטריץ', איתמר בן גביר ומפלגת נעם.

באירוע הבחירות של הקהילה הגאה ישתתפו יו"ר יש עתיד, יאיר לפיד, יו"ר תקווה חדשה, גדעון סער, יו"ר מרצ, ניצן הורוביץ, ראשת מפלגת העבודה, מרב מיכאלי, יו"ר כחול לבן, בני גנץ, ויו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן. על פי הודעת המארגנים, תתקיים שיחה פתוחה עם ועל קהילת הלהט"ב בישראל, על שוויון זכויות ועל תיקון האפליה.