מספר 8 ביש עתיד לא מתנגד לכהונת הרשימה המשותפת בממשלה: חבר הכנסת מיקי לוי הדגיש הערב (שני) בכנס התאחדות המלאכה והתעשייה, כי הוא לא פוסל תרחיש של ישיבה עם הרשימה המשותפת בממשלה: "מדובר ב-20% מאזרחי ישראל, כבר היה שר ערבי בממשלה".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"גם לי לא נוח לשבת עם בל"ד, אבל המשותפת באה כמשותפת", הבהיר ח"כ לוי. "גם לי לא נוח שבל"ד אומרת שזו מדינת כל אזרחיה - זו מדינת ישראל, מדינת היהודים, ירושלים היא בירתה לנצח. לכן, גם הם אומרים: 'אנחנו נשב בחוץ ונתמוך בממשלה כדי להחליף את הממשלה הרעה הזו'".

 

חבר הכנסת מיקי לוי (צילום: מרים אלסטר, פלאש 90)
ח"כ מיקי לוי: "המשותפת באה כמשותפת" | צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

 לצד זאת, הוא הביע התנגדות לכך שהיבא יבזק תהיה חברה בממשלה: "היא לא תהיה שרה, הם יישבו מבחוץ". בנוגע לחברי הכנסת אחמד טיבי ואיימן עודה, אמר: "הנציגים שלהם בסופו של דבר ירצו להיטיב את מצבם של ערביי ישראל. אני רוצה להשאיר אחריי לנכדים ולנינים שלי מדינה שאינה מסוכסכת עם מגזר כזה או אחר. פשוט אין לנו ברירה - אנחנו חייבים להשלים את הפערים, לצמצם אותם ולקרב אותם כמה שאפשר".

 בריאיון ליונית לוי בוועידת המשפיעים שהתקיימה אתמול (ראשון), יו"ר יש עתיד יאיר לפיד קרא לנתניהו להגיע לעימות מולו והתחייב להקים קואליציה גם עם אנשים שהוא לא מסכים עם עמדותיהם ב-100% עם זאת, לפיד סירב לומר שהוא רץ לראשות הממשלה. "חשוב לי שנתניהו יסיים את תפקידו, שתקום ממשלה לא סחטנית, שתטפל במעמד הביניים".

לפיד נשמע רגוע בכל הנוגע לאפשרות שסער ובנט יצטרפו לבסוף לממשלה בראשותו, גם אם תוקם בתמיכת הרשימה המשותפת. עם זאת, השניים מיהרו להכחיש את הדברים בחשבון הטוויטר שלהם וכתבו: "לא יקרה", "לא יקום ולא יהיה".