ערב חג הפסח, פתרון הפלונטר הפוליטי נראה כמו יציאת מצרים של ממש. השקט שגזר על עצמו נתניהו מאז ליל הבחירות אינו מקרי. התוצאות, שמעניקות לגוש שלו עם בנט 59 מנדטים בלבד, גורמות למישהו בליכוד להרהר באפשרות של שיתוף פעולה עם רע"ם.

איוב קרא, מקום 41 ברשימת הליכוד, לא יהיה ח"כ מן המניין אחרי שתושבע הכנסת - אבל בסוף השבוע הוא ביקר את עבאס. בתיעוד המפגש ששודר הערב (שבת) בחדשות סוף השבוע חלק קרא שבחים לעבאס: "הוא לא הגיע בגלל הליכוד, או בגלל המשותפת או אף אחד אחר".

איוב קרא, מנסור עבאס (צילום: החדשות12)
קרא ועבאס במפגש | צילום: החדשות12

"אני חושב שהדוקטור מנסור עבאס הוא ברכה לכל החברה הזו", הוסיף. עוד לחש על אוזנו של עבאס ואמר כך: "כשנתניהו פנה לחברה הערבית לא שאלנו אותו שאלות – הוא הביא את מנסור ואנחנו מרוצים". 

גדעון סער, יאיר לפיד ונפתלי בנט (צילום: פלאש/90 )
יקימו ממשלת מיעוט? | צילום: פלאש/90

בצד השני, במה שקרוי "גוש השינוי", מתגלגלת יוזמה להקים ממשלה לשנה אחת בלבד ברוטציה בין בנט ולפיד. קואליציית מיעוט שתכלול 52 מנדטים – ימינה, תקווה חדשה, יש עתיד, העבודה, ישראל ביתנו, כחול לבן

מרצ והמשותפת יתמכו מבחוץ, אלא שיש בכך לא מעט בעיות כמו הבטחות הבחירות המפורשות של סער וליברמן לא להישען על מפלגות ערביות. כפי שפרסם אמש אמנון אברמוביץ' באולפן שישי, נתניהו כבר הציע לסער להיכנס לממשלה והבטיח לו שבתוך שנה יפרוש. על סער זה לא עושה רושם והוא כבר השיב בשלילה.