"שקר של ממש": ח"כ טלי פלוסקוב מהליכוד טענה בריאיון לערוץ 9 כי "נציגי העבודה ומרצ הם מכחישי שואה". "הם אומרים אמירות שלא מתקבלות על הדעת", הוסיפה. מפלגת מרצ שלחה לה ולליכוד מכתב לפני נקיטת הליכים משפטיים: "תובעים מהליכוד להתנער מהאמירות חסרות האחריות של פלוסקוב".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

את הדברים אמרה פלוסקוב בריאיון בשפה הרוסית בערוץ 9 בשבוע שעבר. במכתב ההתראה שהוגש באמצעות עו"ד אורי הברמן נכתב כי "מרצ רואה את הדברים בחומרה יתרה. אמירה מקוממת זו היא אמירת כזב, שקר של ממש, אין לה שום יסוד בעובדות ובעמדות מרצ או מי מנציגיה. צר לנו כי גם השואה הפכה כלי שרת בידי תעמולת הבחירות של הליכוד".

טלי פלוסקוב (צילום: ערוץ 9)
ח"כ טלי פלוסקוב מהליכוד | צילום: ערוץ 9

מטעם מפלגת מרצ נמסר בתגובה: "נתניהו ממשיך במסע ההסתה המטורף: בעוד שהוא החל לדבר במתק שפתיים על 'אחדות', נציגיו בשפה הרוסית מחללים את זיכרון השואה במסע ההסתה שלהם נגד מרצ. אנו תובעים מהליכוד להתנער מהאמירות חסרות האחריות של פלוסקוב ולנקוט צעדים משמעתיים נגדה".

חברת הנהלת מרצ, יושבת ראש מרכז הארגונים של ניצולי השואה בישראל וניצולת השואה, קולט אביטל: "לא רק שאין מכחישי שואה במרצ, חברי מרצ פועלים למען זכויות ניצולי השואה לילות כימים, וגם אני כניצולת שואה וכיו"ר ארגוני השואה עוסקת בנושא ללא הרף. טלי פלוסקוב עובדת מולי באופן קבוע, ואף הודתה לי פומבית על כך שהצלחתי להשיג כספי פנסיה מגרמניה עבור יוצאי ברית המועצות. אז איך היא יכולה לבוא ולומר שאנו מכחישי שואה אם אנו מטפלים בניצולי שואה יותר מאחרים? היא צריכה להתבייש באמירה הזו ולחזור בה מדבריה".

ח"כ פלוסקוב הגיבה לפרסום ואמרה: "לצערי מרצ החליטו להפיץ פייק ניוז ותרגמו אותי באופן לא מדויק, כך שדבריי הוצאו מהקשרם".

"בראיון לערוץ 9 בשפה הרוסית אמרתי: 'אם בנט יחליט לפתע ללכת עם מחנה השמאל ולשבת בממשלה יחד עם מפלגת מרצ או יחד עם מפלגת העבודה, שחלק מחברי הרשימה שלה למעשה מכחישים אפילו את השואה, ואומרים דברים כאלה שלא נתפסים לי בראש'. כמובן שכוונתי הייתה למספר 7 במפלגה, אבתיסאם מראענה".

"אני פועלת בכל ימות השנה למען האוכלוסיות החלשות, למען האזרחים הוותיקים שלנו ולמען ניצולי השואה", המשיכה פלוסקוב. "כיבוד זיכרון השואה הוא נר לרגלי, ומצב בו מועמדת לכנסת ישראל אשר מדברת בזילות על השואה ועד עצם היום הזה לא ננקט כלפיה שום צעד מטעם יושבת ראש המפלגה – אני רואה זאת בחומרה רבה ותעודת עניות למפלגת העבודה".