התוצאות הסופיות והרשמיות של מערכת הבחירות לכנסת ה-24: אחרי סבב בחירות רביעי בתוך שנתיים, מדינת ישראל עדיין תקועה - ומהתוצאות עליהן הכריזה הערב (חמישי) מנכ"לית ועדת הבחירות המרכזית לכנסת ה-24, אורלי עדס, עולה שאין הכרעה ושאם לא יופרו הבטחות כלשהן, ישראל צועדת לעבר מערכת בחירות חמישית.  

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

לאחר ספירה של 100% מהקולות, זו חלוקת המנדטים המלאה:

אם מחלקים את התוצאות לגושים - לגוש המפלגות שתומכות בהמשך שלטון נתניהו יש 52 מנדטים (הליכוד, ש"ס, יהדות התורה והציונות הדתית) ואם מצרפים אליו את ימינה של בנט עם 7 המנדטים שלה - לנתניהו אין יכולת להרכיב ממשלה כיוון שהוא מגיע ל-59 מנדטים בלבד.

לגוש המפלגות ששואפות להחליף את נתניהו יש 57 מנדטים (יש עתיד, כחול לבן, העבודה, ישראל ביתנו, מרצ, תקווה חדשה והרשימה המשותפת), אך אם מורידים מהספירה את הרשימה המשותפת שסביר שלא תהיה שותפה באף ממשלה - יש לגוש 51 מנדטים. אם ימינה של בנט מצטרפת לגוש הזה - הגוש יגיע ל-58 מנדטים שלא מספיקים להקים ממשלה. 

מי שנחשבת למפלגה המכריעה היא רע"ם בראשות מנסור עבאס שנכנסה לכנסת עם 4 מנדטים. אם תבחר לחבור לנתניהו, הוא יוכל להקים ממשלה עם 63 מנדטים - אלא שסמוטריץ' ובן גביר ממפלגת הציונות הדתית הבהירו שלא יתנו לתרחיש כזה יד. אם רע"ם תצטרף לגוש הנגדי, יהיו לו 62 מנדטים יחד עם בנט - אך כלל לא בטוח שבנט ושותפים נוספים יסכימו לשבת יחד איתם בממשלה או להישען על קולותיהם. 

 

>> מפת תוצאות ההצבעה של חברת "קפלן ייעוץ קוד פתוח" העוסקת במערכות GIS, מפות אינטראקטיביות והנגשת מידע לציבור.

 ניר דבורי, דפנה ליאל, ענבר טויזר ואדוה דדון השתתפו בהכנת הידיעה