המגעים בין כל ראשי המפלגות החלו, האם יצליחו למנוע הליכה לבחירות נוספות? יו"ר ימינה, נפתלי בנט, קים ביומיים האחרונים סבב שיחות ראשוני עם ראשי מפלגות משני הגושים - גוש תומכי נתניהו והגוש שמבקש להחליפו. בהודעה מטעמו של בנט נמסר כי הוא שוחח עם ראשי הליכוד, יש עתיד, ש"ס, הציונות הדתית, כחול לבן, יהדות התורה, העבודה, ישראל ביתנו ומרצ. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בנט בירך את מנהיגי המפלגות לרגל חג הפסח שיחול מחר, והדגיש את הצורך לפעול בצורה ממלכתית ואחראית כדי לחלץ את ישראל מהכאוס ולהחזיר במהירות האפשרית את המדינה לתפקוד תקין. יו"ר ימינה שוחח למעשה עם כל ראשי המפלגות למעט ראשי הרשימה המשותפת ורע"ם - וניתן למצוא בכך, אולי, רמז כלשהו על כוונותיו. 

מוקדם יותר היום, יו"ר יש עתיד יאיר לפיד ויו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן נועדו ודנו באפשרויות השונות להרכבת הממשלה. בהודעה משותפת של שתי המפלגות הם הכריזו שהם צפויים להיפגש שוב ולהמשיך בשיחות. אמש דיווחנו כי לפיד עשוי לקבל את רוב הממליצים בפני הנשיא, ואם ירצה - ייתכן שהוא יקבל ראשון את המנדט להרכבת הממשלה. 

"אפשר להיפגש לקפה", לפיד וליברמן (צילום: Miriam Alster/FLASH90, חדשות)
דנו באפשרויות להקמת ממשלה. לפיד וליברמן | צילום: Miriam Alster/FLASH90, חדשות

במקביל, יו"ר תקווה חדשה גדעון סער, פרסם ציוץ שבו קרא לנתניהו לפנות את מקומו על מנת שאפשר יהיה להקים ממשלה יחד עם הליכוד. הציוץ של סער זכה לתמיכה של לפיד, שצייץ מחדש תחת הכותרת: "תקשיבו לגדעון".

"בפעם הרביעית תוך שנתיים כשל נתניהו ולא הצליח להשיג רוב פרלמנטרי של 61. ללא נתניהו, ניתן להקים ממשלה יציבה בקלות ובמהירות. אם ישראל חשובה לנתניהו יותר מהמשך היאחזותו בשלטון - עליו להסיק סוף סוף את המסקנה הפטריוטית המתבקשת", כתב סער. "אני קורא לנתניהו - זוז הצידה, שחרר את ישראל ואפשר לה להתקדם". 

 

 

חברת מפלגתו שרן השכל צייצה מוקדם יותר כי היא זוכה לפניות רבות מצד שליחי ליכוד שמציעים לה לדבריה "עד חצי המלכות". היא ציינה שלא תחבור לליכוד משום שהיא "נאמנה לערכים שבשמם הוקמה תקווה חדשה, ולא לתיקים. שחררו". דברים דומים אמר גם יועז הנדל שביקש מהפונים מהליכוד לחדול משום שדבר לא יסייע בעריקתו לליכוד. 

עוד לפני הפגישה עם לפיד, הפציר ליברמן אתמול בשותפיו ל"גוש השינוי" לתמוך בהצעת החוק שתמנע מנאשם בפלילים להרכיב ממשלה: "אני מחויב לעשות הכל על מנת למנוע בחירות נוספות", צייץ בטוויטר, "השלב הראשון עובר דרך הצעת החוק שתמנע מחבר כנסת עם כתב אישום להיות מועמד להרכבת ממשלה. אני מצפה מכל הצדדים שמייחלים לשינוי, עליו דיברו בחודשים האחרונים, לגלות אחריות ולהצטרף להצעת חוק זו". 

תמונת המנדטים אחרי ספירת 100% מהקולות: 

הליכוד 30
יש עתיד 17
ש"ס 9
כחול לבן 8
ימינה 7
העבודה 7
יהדות התורה 7
ישראל ביתנו 7
ציונות דתית 6
מרצ 6
תקווה חדשה 6
המשותפת 6
רע״ם 4