יממה לאחר סגירת הרשימות לבחירות לכנסת, סקר חדשות 12 חושף את מפת המנדטים העדכנית.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

סקרי הבחירות האחרונים של חדשות 12:

בעשר בלילה נסגרו הרשימות לכנסת ה-24, וכך נראה פילוח המנדטים בין המפלגות הרשומות נכון להיום (שישי). בצל מגפת הקורונה שגובה מחירים בריאותיים וכלכליים קשים הליכוד יורד ל-29 מנדטים - מנדט אחד פחות מהסקר הקודם, יש עתיד ותקווה חדשה שמורות על מספר המנדטים עם 17 ו-14 בהתאמה וימינה יורדת ל-11 מנדטים. הרשימה המשותפת מאבדת מנדט אחד ועומדת על 9 מנדטים, זאת ללא רע"מ שזוכה ל-1.7% - הרחק מתחת לאחוז החסימה. ש"ס עם 8 מנדטים, יהדות התורה עם 7 מנדטים וישראל ביתנו עם 7 מנדטים – כמעט ללא שינוי.

העבודה ללא חיבורים עולה ל-6 מנדטים, בעוד שמרצ - אחותה הכמעט תאומה נשארת עם 4 מנדטים, וכך גם הציונות הדתית וכחול לבן. כל המפלגות האלה נמצאות על גבול אחוז החסימה. כמות המפלגות שנמצאות מתחת אחוז החסימה קטנה באופן משמעותי. בין מפלגות אלה ניתן למצוא את המפלגה הכלכלית עם 2.8% ואת רע"מ עם 1.7% - סכום ששווה בערך לשני מנדטים, אך אינו מספיק כדי לעבור.

לא עברו את אחוז החסימה:

  • המפלגה הכלכלית החדשה בראשות פרופ' ירון זליכה - 2.9%
  • רע"מ בראשות מנסור עבאס – 1.7%
  • מען בראשות  מוחמד דראושה – 1.3%
  • עם שלם בראשות הרב חיים אמסלם – 0.2%

חלוקה לגושים:

מפילוח החלוקה לגושים עולה כי 48 מנדטים הולכים לבלוק נתניהו, לעומת 61 לבלוק נגד נתניהו. ימינה עם 11 מנדטים. משמעות הדבר היא שנתניהו נמצא במרחק של 2 מנדטים מלהשיג רוב של 61. כעת הוא יכול לקוות שכחול לבן או מרצ לא יעברו את אחוז החסימה. 

התאמה לרשות הממשלה:

נתניהו אמנם גובר על כולם, אך הפערים דרמטיים. נתניהו עולה על גדעון סער בשלושה אחוזים בלבד, עם 34% לנתניהו לעומת 31% לסער. מול בנט, נתניהו מחזיק ברוב של 33% לעומת 24% לבנט. 36% הצביעו כי אף אחד מהם אינו מתאים.

בהשוואה ללפיד נתניהו מזנק בפער של 17% כמועמד המתאים ביותר לרשות הממשלה, עם 42% לעומת 25% ללפיד. בהשוואה בין ראש הממשלה לראש הממשלה החליפי, ניתן לראות כי נתניהו גובר על גנץ בפער של 22% - עם 40% תמיכה בנתניהו, לעומת 18% בלבד לגנץ.  

מזמין הסקר: חברת החדשות 

עורך הסקר: מדגם ייעוץ ומחקר בראשות מנו גבע

מועד איסוף הנתונים: 05/02/2021

אוכלוסיית המחקר: מדגם מייצג של כלל האוכלוסייה בישראל בגילאי 18 ומעלה

מספר המשיבים בפועל: 505

מספר המתבקשים להשתתף: 3,423

טעות הדגימה המירבית: 4.4%+

שיטה סטטיסטית: הסקר בוצע בשיטות סטטיסטיות מקובלות

שיטת הדגימה: דגימת שכבות ובתוך השכבות דגימה אקראית

אופן ביצוע הסקר אינטרנטי + טלפוני