החיבור בין מרצ לעבודה-גשר מסב נחת ושמחה לחברי הרשימה המשותפת. שם מבינים שנוצרו פתאום שתי סיבות שבגינן המשותפת יכולה לקבל עוד קולות בבחירות הקרובות ואולי לשבור את מחסום 13 המנדטים. כחלק מהצעדים הראשונים מצד המפלגה הם משלשים את התקציב שמיועד להביא קולות מהציבור היהודי.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

הסיבה הראשונה היא הדחיקה של ח"כ עיסאווי פריג' ממרצ למקום ה-11 . זה מותיר את הרשימה המשותפת – המפלגה היחידה שיש לה נציגות ערבית ברשימה לכנסת. מעבר לכך, החיבור בין העבודה-כשר למרצ גורמת ללא מעט מצביעי שמאל לסלוד מהמפלגה, ספציפית מאורלי לוי-אבקסיס.

אותם אנשי שמאל טוענים שהרשימה המאוחדת של שתי המפלגות מושכת את הטון למרכז ולא שמאלה כפי שהיו רוצים. לכן הצעד הראשון שהחליטו ברשימה המשותפת לקראת הבחירות הוא: לשלש את תקציב המפלגה שמיועד לציבור היהודי – כדי לפרוץ את מחסום 13 המנדטים ולהגיע ל-14 או אפילו 15.

משמעות הדבר: שבבחירות הקרובות אנחנו נשמע מהרשימה המשותפת הרבה יותר מסרים שמיועדים לציבור יהודי, שיח רב על שמאל חברתי, שמאל מדיני ובעיקר על זה שהרשימה המשותפת היא המפלגה היחידה שנושאת על דגלה את השותפות היהודית-ערבית. גורמים במפלגה מסרו כי בכל בחירות מרצ עושה קמפיין גוועלד נגד הרשימה המשותפת ובכך גונבת מנדט ומעלה - הפעם הם חושבים שזה לא יקרה יותר.