סערה בכחול לבן: בקבוצת וואטסאפ פנימית של מועמדי תל"ם לכנסת, המפלגה הימנית בכחול לבן בראשות ח"כ משה (בוגי) יעלון, השתלחו היום (שלישי) במילים בוטות בחברת הכנסת יעל גרמן (יש עתיד). הסיבה: גרמן אמרה אתמול בריאיון לגלי צה"ל כי מצע הרשימה כולל התנתקות ביהודה ושומרון. בתל"ם הגיבו: "הלצה סרת טעם ומיותרת גם בקבוצה פנימית".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

אורי הייטנר, פעיל בכיר במפלגה וממקורבי יעלון, כינה את ההתבטאות "פיגוע חבלני". פעיל אחר אמר ש"הליכוד חוגג" ושאל מה ניתן לעשות - והייטנר השיב לו: "מה העלות של משתיק קול?".

לאחר הפרסום פרסם הייטנר התנצלות: "עמית סגל פרסם ציטוט של הלצה שכתבתי בקבוצה פנימית של תל"ם, בעקבות דבריה של יעל גרמן. אני מודה שזאת הלצה סרת טעם ומיותרת גם בקבוצה פנימית, וגם ככזאת אני מתחרט עליה. צר לי שהיא הודלפה, ועוד יותר צר לי שהיא נאמרה".

לאחר הריאיון ברדיו צייצה גרמן כי "בעניין הבקעה, המצע שלנו אומר: 'בקעת הירדן תהיה גבול הביטחון המזרחי של ישראל', וכן: 'ניזום ועידה אזורית עם מדינות ערב... ונעמיק את תהליכי ההיפרדות מהפלסטינים'. ולכל החוגגים סביב המילה הטעונה: התנתקות. תירגעו, התכוונתי להיפרדות. היפרדות ולא התנתקות".

בראיון עצמו אמרה גרמן כי כחול לבן "לא מדברים על סיפוח הבקעה. אני לא יודעת מאיפה זה הגיע. אנחנו מדברים על איזשהו הסכם שמבוסס על התנתקות. זה כתוב במפורש במצע שלנו. אולי כל אחד יוכל למצוא בו מה שהוא רוצה".

בימים האחרונים דווח כי בכוונת כחול לבן לפנות למצביעים ימנים ולמגזר הדתי-לאומי, במטרה למשוך קולות ממפלגות כמו ימינה והילכוד. בשבועות שנותרו עד לבחירות מתכננים במפלגה להציב בקדמת הבמה את חברי הכנסת המייצגים את הציונות הדתית, בהם אלעזר שטרן, יועז הנדל, חילי טרופר וח"כים נוספים.

מלשכתו של יו"ר מפלגת תל"ם, ח"כ משה (בוגי) יעלון, נמסר בתגובה: "האירוע טופל תוך מעורבות אישית של הגורמים הבכירים במפלגה. הפעיל התנצל על דבריו בקבוצה וגם בפני ח"כ יעל גרמן. שיח בסגנון זה לא עולה בקנה אחד עם הערכים והשפה של תל"ם וכחול לבן".