בלעדי | אחד המכשולים של נתניהו בדרך ל-61 מנדטים הוא איתמר בן גביר, יו"ר עוצמה יהודית שלא עובר את אחוז החסימה בסקרים, אבל הצליח לגרוף בבחירות הקודמות 84 אלף קולות. בהקלטות שהגיעו לידינו, נשמע מקורבו של נתניהו, נתן אשל, משוחח עם בן גביר - ובמהלך השיחה אומר לו האחרון שאין בכוונתו לפרוש, גם אם יידע שלא יעבור. 
 
 
נתן אשל: "יש לי שאלה אליך, יקירי. אם היית יודע בוודאות מוחלטת, בוודאות מוחלטת, שאין סיכוי לעבור, האם לא היית מעדיף 'ציפור אחת ביד'"? 

בן גביר: "נתן, אנחנו דיברנו על זה אינספור פעמים בפעם הקודמת. שנינו מבינים דבר אחד: אין לו 61 בלעדיי. אין לו. אם אתה אומר לי 'איתמר, תסתכל לי בעיניים, הליכוד מביא הפעם 40 מנדטים, ימינה תביא 10 מנדטים', אז בסדר". 

נתן אשל: "אני לא מאמין בזה" 

נתן אשל ונתניהו | צילום: רויטרס, חדשות


בן גביר: "ביבי יכול להעביר אותי. אם הוא רוצה, הוא יכול להעביר אותי. ברגע שהוא ידבר ויגיד 'יש לי סקרים פנימיים שרואים שאיתמר עולה, גמרנו, המשחק נגמר. הוא יודע שאני יותר ממנו בכל הדברים: אני יותר חסינות ממנו, אני בכלל רוצה חוק צרפתי... הוא יודע את כל הדברים האלה". 

נתן אשל: "אם הייתה לו ידיעה או תחושה או תובנה שאתה עובר, הוא היה שמח שאתה תבוא ובנט לא" 
 
בשיחה השניים מביעים ביטחון שאחרי הבחירות בנט יחבור לגנץ - ושזו הסיבה שלא רצה לחבור לבן גביר ולרוץ יחד איתו ברשימה אחת. 

בן גביר: "בנט, כולם מאמינים, כל הרחוב מדבר על זה שהוא הולך יום למחרת הבחירות עם גנץ" 

נתן אשל: "גם אני חושב את זה, אני בטוח, איתמר. אני גם אמרתי את זה, הסברתי את זה גם לביבי, למה אין סיכוי שבנט ירצה ללכת איתך (ברשימה אחת), כי לא תהיה לו את האופציה ללכת עם גנץ. אני אמרתי את זה גם לביבי, חבל על המאמצים ללכת לרב דרוקמן ושמוקמן וכל הדברים האלה זה שטויות..." 

בנט ושקד, בשבוע שעבר
יחברו לגנץ אחרי הבחירות? בנט ושקד | צילום: החדשות

מהשיחה עולה שנתניהו, אשל ובן גביר לא חושדים רק בבנט ושקד, אלא גם בסמוטריץ'. 

בן גביר: "תזכור מה שאני אומר לך, נתן, אם לסמוטריץ' יתנו את הצעצוע הזה, ומבחינתו זה צעצוע שנקרא משרד התחבורה, ולבנט ושקד יתנו ביטחון ומשפטים, אתם יכולים לחלום על זה שהם לא יצטרפו. הם יצטרפו באבוהה יצטרפו. 

נתן אשל: "לא רק אני חושב כמוך, אלא גם ביבי חושב כמוך" 

סמוטריץ':
חושדים גם בו. סמוטריץ' | צילום: מרים אלסטר, פלאש 90, חדשות


בימין החדש, מפלגתם של בנט ושקד, מכחישים מכל וכל ואפילו הצהירו כמה פעמים רק בימים האחרונים שלא יצטרפו בשום אופן לממשלת גנץ. אבל זה לא משכנע לא את נתניהו ולא את אנשי שלומו - ואולי משום כך, נתן אשל עושה עוד ניסיון אחד לשכנע את בן גביר לוותר - ולא לרוץ. 

נתן אשל: "האם יש משהו בטבע, במתמטיקה, במספרים, שהיית בא והיית אומר: 'שווה לי לחכות'"? 

בן גביר: "לא, לא, נתן, חבל על הזמן. לא, אין דבר כזה. אין שום דבר שהייתי אומר 'שווה לי לחכות'. אני הולך עד הסוף".