31 ימים לבחירות: יו"ר ימינה נפתלי בנט, ויו"ר יהדות התורה משה גפני התארחו הערב (שבת) בתוכנית פגוש את העיתונות והתייחסו לשאלות הבוערות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בנט: אתנגד לחוקים שיעצרו את משפט רה"מ

"אני חושב שהגיע הזמן להחליף את נתניהו, הוא כבר לא הדבר הנכון לישראל", אמר יו"ר מפלגת ימינה נפתלי בנט בריאיון עם רינה מצליח. "אנחנו נמצאים באינסוף מערכות בחירות, הכל נהיה פוליטי ולאף אחד לא אכפת. צריך להחליף את השלטון. אני לא ילד כאפות של ביבי ואני לא מוכן ללכת אחרי נתניהו באופן אוטומטי. סמוטריץ' אומר "אני הולך עם ביבי לא משנה מה יהיה" - אני לא מאמין בזה".

כנשאל בנוגע לתמיכתו בחקיקה שתביא לדחיית משפטו של נתניהו, ענה: "אמרתי מיליון פעם שאנחנו לא עושים חוקים רטרואקטיביים".

באשר לריב המתוקשר שניהל עם יו"ר תקווה חדשה גדעון סער בשבוע האחרון, אמר בנט: "אני רגיל לזה כבר שנים כי נתניהו גם עשה את זה, עכשיו הוא הודיע שהוא יפסיק לעשות את זה - ימים יגידו אם זה יקרה. אם הוא יפסיק את הקמפיין האנונימי - יבורך".

נפתלי בנט (צילום: חדשות 12)
בנט: "בניגוד לסמוטריץ', אני לא ילד כאפות של נתניהו" | צילום: חדשות 12

במהלך הריאיון הציג בנט את עיקרי התוכנית הכלכלית שמפלגתו מציעה, תחת הכותרת "תוכנית סינגפור". לדבריו, לפני כ-17 שנים ישראל וסינגפור היו באותו המצב מבחינה כלכלית, אך בעקבות שורת צעדים שביצעה המדינה - כיום היא עשירה פי שתיים ממדינת ישראל. "התוכנית כוללת ירידה דרמטית במיסים, באופן שיגדיל את הנטו האישי לעובדים ויעודד אותם ליזום, לפתוח עסקים ולהגדיל את רמת ההכנסה של עובדיהם".

בנט קרא גם להידוק הוצאות המדינה, ולצמצום כפילויות ו"שומנים" בגופי הממשלה – למשל, שלוש מערכות גביית המיסים (מע"מ, מס הכנסה וביטוח לאומי) ומשרדי ממשלה דוגמת "המשרד לקידום קהילתי – מק"ק". לדבריו, "היום מוציאים מיליארדים על מימון דמי אבטלה, חל"ת למובטלים. אני מתכוון לחתוך את ההוצאה הזו ברגע, להוריד את מס החברות, ולהביא לנהירה המונית להקמת ולהצמחת עסקים. כך ירדפו אחר המובטלים ככוח עבודה חיוני, ורמת ההכנסה במשק תעלה".

גפני: התפקיד הבא שלי - יו"ר ועדת הכספים

גם יו"ר מפלגת יהדות התורה, ח"כ משה גפני, הגיע להתראיין באולפן "פגוש את העיתונות". כשנשאל בנוגע לוודאות הליכת מפלגות החרדים לממשלה בראשות בנימין נתניהו, ענה: "אנחנו הולכים עם ביבי, נקודה. לא צריך להפוך אותנו לליכוד, אנחנו לא ליכוד. אנחנו הלכנו כל הזמן עם הליכוד והעומד בראשו, בגלל שהציבור המסורתי נמצא בליכוד ואנחנו הולכים איתו".

באשר לתפקידו הפוליטי הבא – גפני הצהיר על כוונתו לעמוד בראש ועדת הכספים בכנסת, ולא הביע רצון לתפקיד של שר או סגן שר.

משה גפני (צילום: חדשות 12)
משה גפני | צילום: חדשות 12