הברית בין ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הפנים אריה דרעי מוכרת כאחת החזקות והקרובות בפוליטיקה הישראלית. בשנה האחרונה התעקש דרעי עשרות פעמים כי לא "יערוק" או יבגוד בראש הממשלה ובקמפיין האחרון אף שילב את נתניהו בתשדירי הבחירות של ש"ס. אך מתברר כי דווקא בקרב בני משפחתו של דרעי, נשמעו בעבר הלא רחוק קולות אחרים. בשיחה שהתקיימה לפני הבחירות האחרונות נשמע בנו של יו"ר ש"ס מודה: "הציבור שלנו נהיה ימני מפגר, אפשר לעשות עם גנץ אותו דבר כמו עם ביבי. הציבור צריך את הכסף".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

מיד לאחר בחירות מועד א', הגיע ינקי דרעי, בנו של אריה דרעי, ללשכתו של גדי יברקן - אז חבר כנסת בכחול לבן. על יברקן הופעל באותו הזמן לחץ רב מצד גורמים בבלוק הימין על מנת שיערוק לגוש שלהם. לאחר שלא מצא את יברקן, פתח דרעי בשיחה עם כמה מאנשיו בלשכה, שהתגלגלה במהרה לנושאים הפוליטיים הבוערים.

עוזרו של יברקן: ואיך גדי יעזור לכם?
דרעי: סתם לא באתי בשבילו, באתי להכיר אותו
עוזרו של יברקן: אההה... לא התקשרו אליי גם
דרעי: ברור שינסו
עוזרו של יברקן: אתה לא יודע איזה לחץ

קרובים קרובים. ינקי ואריה דרעי (צילום: סטודיו שרון רביבו, באדיבות mako, כיכר השבת)
אריה וינקי דרעי. "גנץ וביבי אותו דבר" | צילום: סטודיו שרון רביבו, באדיבות mako, כיכר השבתבשלב הזה דרעי הצעיר מתחיל להעלות ספקולציות על המניעים שהביאו את יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן לסרב להיכנס לממשלת נתניהו.

עוזרתו של יברקן: מה זה הפגישות האלה פתאום עם איילת שקד?
דרעי: אומרים שזאתי היא שיגעה לו את השכל... אומרים שהיא זאת שגרמה לו לעשות את כל השטות הזאת כדי לחזור לפוליטיקה. ככה בבלפור מאמינים בזה במאה אחוז
עוזרו של יברקן: באמת?
דרעי: מאה אחוז. אבא טוען שזה לא מאה אחוז אבל בבלפור סגורים על זה

דרעי הבן לא סתם יודע מה קורה בבלפור. הוא חבר קרוב של יאיר נתניהו. שני "הבנים של" מתחזקים קשר שוטף, הדוק לא פחות מזה של אבותיהם.

עוזרו של יברקן: פרנויה של שרה נתניהו לדעתי
דרעי: זאת הבעיה בבלפור, יש פרנויות הזויות והם נגררים לפרנויה ברמה שהם יוצרים את הסכסוך
עוזרו של יברקן: חטא היוהרה
דרעי: זה לא חטא היוהרה, זה חטא הפחד. בבלפור לא מאמינים למילה של בן אדם
עוזרו של יברקן: גם לא לאבא שלך? אבא שלך היה הכי "פייר אינף" איתם. בסוף ניסה לגלח אותו - מאלוהים קיבל 8 מנדטים.
דרעי: היה שלב לפני שבוע שיאיר פלט לי 'אולי אתם עושים קומבינה'. ואבא נפגע כמו שאתה אומר. 'אני כל כך נאמן ואתה תפלוט לי כזה דבר?' אבא כמעט התעצבן ואני שיקרתי לאבא ואמרתי לו שלא, שהוא נבהל מאיזה ציוץ בטוויטר שיקרתי לו שהוא לא שמע את זה בבית. אבא היה משתולל. אנחנו הכי נאמנים לו (לנתניהו) עלי אדמות.

נתניהו ושרה (צילום: הדס פוש, פלאש 90)
"יש פרנויות הזויות בבלפור" | צילום: הדס פוש, פלאש 90גם אחרי שבבלפור העלו האשמות וחשדות, ועל אף העלבון, בש"ס נותרו נאמנים לנתניהו.

דרעי: כולנו יודעים שבסוף נשב באיזו ממשלה שצריך אבל כולנו יודענו שהציבור רוצה ביבי והלכנו עם זה עד הסוף וזה עבד
עוזרו של יברקן: תלוי איזה ציבור

דרעי: הציבור שלנו רוצה לשמור על ביבי. הציבור שלנו לא יסלח לנו אם בגללנו תקום ממשלה אחרת.
אם תקום ממשלה אחרת ונהיה חייבים להיכנס אליה זה משהו אחר
עוזרו של יברקן: אתה מצייר כאילו עמלק הולך לשלוט
דרעי: לא, בגלל טראומות עבר. פעם הבאנו את רבין ובא אוסלו. בגלל זה לא מוכנים לסלוח לנו
עוזרו של יברקן: אבל 26 שנה שולטים, יכולים לבטל את אוסלו ואתם לא עושים את זה
דרעי: הציבור שלנו נהיה ימני מפגר - לא מבין כלום. בינינו אפשר לעשות עם גנץ אותו דבר מה שאפשר לעשות עם ביבי... מזיזים את לפיד הצידה ואפשר לעבוד עם גנץ. אם אתה תפיל את ביבי - ירצחו אותך. אם לא תהיה ברירה, ואתה רק תזרום - הציבור צריך את הכסף. אבל אנחנו לא יכולים להיות אלה שמחליטים". 

את סוף הדברים מכירים כולם. ליברמן לא הצטרף וישראל הלכה לבחירות נוספות. דווקא יברקן, בתמורה לשריון במקום ה-20, ערק לבסוף לליכוד. והברית בין שס לליכוד, בין נתניהו לדרעי, עדיין קיימת ונראית חזקה מתמיד.

תגובת ינקי דרעי: "הגעתי לפגישה עם ח"כ גדי יברקן, על פי הזמנתו, לסייע לפניות בענייני העולים מאתיופיה והשיחה גלשה לשיחה פוליטית ודברי רכילות עם עוזרו. יברקן ביקש להתייעץ ואני הבעתי את דעתי בעניינים שונים. צר לי ששיחה אישית שלי צולמה והקלטה כדי לנסות לפגוע באבי, השר אריה דרעי. הדברים שאמרתי הינם רק על דעתי ואינם משקפים כלל את דעתו של אבי".