חודשיים בדיוק לבחירות ויממה מאז שראש הממשלה נתניהו ביקש באופן רשמי חסינות מפני העמדה לדין, הפער בין כחול לבן לליכוד נשמר: מסקר שערך אתמול (חמישי) עבור חדשות 12 מכון "מדגם" בראשות מנו גבע בשיתוף iPanel עולה שהליכוד לא נפגע מסוגיית החסינות לנתניהו ואפילו מתחזק מעט. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות  

לו הבחירות היו נערכות היום, כחול לבן בראשות בני גנץ הייתה נותרת המפלגה הגדולה בישראל וזוכה ב-35 מנדטים. הליכוד בהנהגת בנימין נתניהו, ביום שלאחר בקשת החסינות, מתחזק במנדט אחד בהשוואה לסקר הקודם ולתוצאות האמת של הבחירות האחרונות וזוכה ב-33 מנדטים. הפער בין שתי המפלגות נותר פער של שני מנדטים. 

סקר המנדטים
כחול לבן המפלגה הגדולה, הליכוד מתחזק במנדט | עיצוב: חדשות 12

הרשימה המשותפת שומרת על כוחה עם 13 מנדטים, וכמותה גם ישראל ביתנו של ליברמן שזוכה ב-8 מנדטים, מספר מנדטים זהה מקבלות בסקר גם ש"ס ויהדות התורה. הימין החדש בהנהגת שר הביטחון בנט ואיילת שקד יציבה מעל אחוז החסימה עם 6 מנדטים, העבודה-גשר עם 5 מנדטים ומרצ עם 4.

סקר המנדטים
תמונת המנדטים של יתר המפלגות נותרת די זהה | עיצוב: חדשות 12

על פי נתוני הסקר, הרשימה המאוחדת של הבית היהודי בראשות הרב רפי פרץ ועוצמה יהודית של איתמר בן גביר (ללא האיחוד הלאומי של סמוטריץ') לא עוברת את אחוז החסימה ומקבלת רק 2.6% מהקולות. 

סקר המנדטים
מרצ קרובה לאחוז החסימה, גם אם תרוץ כמחנה הדמוקרטי | עיצוב: חדשות 12

כשבוחנים את מצב הגושים, לגוש הימין-חרדים 55 מנדטים ולגוש המרכז-שמאל-ערבים 57 מנדטים. ליברמן נותר לשון המאזניים עם 8 מנדטים.

סקר המנדטים
פרץ ובן גביר לא עוברים את אחוז החסימה לבד, גם לא סמוטריץ' ושפיר | עיצוב: חדשות 12

איחוד בין מפלגות הימין מגדיל את הגוש 

עוד שאלנו מה היה קורה אילו מפלגות הבית היהודי-עוצמה יהודית והאיחוד הלאומי ירוצו ברשימה מאוחדת ואם מפלגות מרצ והמפלגה הירוקה של סתיו שפיר ישובו להתמודד יחד תחת השם "המחנה הדמוקרטי". 

סקר המנדטים
הפער בין המפלגות נותר זהה גם במקרה של איחודים | עיצוב: חדשות 12

במצב כזה, הפער בין כחול לבן לליכוד נשמר, אך שתי המפלגות נחלשות במנדט. כחול לבן זוכה ב-34 מנדטים, הליכוד ב-32, הרשימה המשותפת נותרת עם 13 מנדטים, ש"ס נותרת עם 8, ישראל ביתנו ויהדות התורה נחלשות במנדט ל-7.

סקר המנדטים
תמונת המנדטים של יתר המפלגות נותרת די זהה גם במקרה של איחודים | עיצוב: חדשות 12

הימין החדש שומר על כוחו עם 6, העבודה-גשר עם 5 מנדטים – וגם ריצה משותפת של הורוביץ ושפיר מניבה את אותה התוצאה: 4 מנדטים בלבד. עם זאת, איחוד בין מפלגות הימין מוביל לכך שהרשימה עוברת את אחוז החסימה עם 4 מנדטים.

סקר המנדטים
איחוד מפלגות הימין עובר את אחוז החסימה | עיצוב: חדשות 12

במצב כזה, גוש הימין-חרדים מתחזק והופך לגדול יותר עם 57 מנדטים, גוש המרכז-שמאל נחלש ל-56 וישראל ביתנו נותרת לשון המאזניים, אך הפעם עם 7 מנדטים במקום 8.

סקר המנדטים
גוש הימין-חרדים גדל בשני מנדטים במקרה של איחוד | עיצוב: חדשות 12

בשאלת ההתאמה לראשות הממשלה, קיים תיקו סטטיסטי בין נתניהו לגנץ: ראש הממשלה המכהן נתניהו זוכה ל-40% תמיכה, ויו"ר כחול לבן גנץ ל-39%. 

סקר המנדטים
תיקו סטטיסטי בשאלה מי מתאים לתפקיד ראש הממשלה | עיצוב: חדשות 12

 


מזמין הסקר:
 חברת החדשות
עורך הסקר: מדגם ייעוץ ומחקר בראשות מנו גבע
מועד איסוף הנתונים: 2-1-2020
אוכלוסיית המחקר: מדגם מייצג של כלל האוכלוסייה בישראל בגילאי 18 ומעלה
מספר המשיבים בפועל: 504
מספר המתבקשים להשתתף: 3,350
טעות הדגימה המירבית: 4.4%+
שיטה סטטיסטית: הסקר בוצע בשיטות סטטיסטיות מקובלות
שיטת הדגימה: דגימת שכבות ובתוך השכבות דגימה אקראית
אופן ביצוע הסקר: אינטרנטי + טלפוני