אחרי המחלוקות בנוגע למי יספור את הקולות בקלפיות שיועדו למבודדי קורונה, נציגי ועדת הבחירות החלו בפתיחת המעטפות. בתיעוד שמגיע מהקלפי הייעודית באילת, נראים נציגי ועדת הבחירות לבושים בחלוקים סטרילים ובמיגון נגד הנגיף.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

מוקדם יותר התברר כי אנשי ועדת הבחירות המרכזית, סרבו לספור את קולות המצביעים השוהים בבידוד מחשש להידבקות בנגיף הקטלני, ולא היה ברור מי יספור את הקולות - מתנדבי מד"א שיוכשרו או אנשי הוועדה. לבסוף הוחלט שאנשי הוועדה יבצעו את הספירה כשהם לבושים במיגון מלא כדי להימנע מהדבקה בנגיף.

קלפי מבודדים קורונה (צילום: פלאש 90)
קלפי המבודדים | צילום: פלאש 90

אלפי ישראלים שנמצאים בבידוד יצאו להצביע ביום הבחירות, אך לצערם נתקלו בתורים ארוכים מאוד וההנחיות המבולבלות יצרו חיכוכים מיותרים בין הפקחים למצביעים. מבחינה מהירה של כמות האנשים שעמדה במהלך היום מחוץ לקלפיות המיוחדות נראה היה שמספר הישראלים בבידוד לא תאם את כמות הקלפיות שהוצבו.

"אני פה ממתינה כבר למעלה משעתיים ונשאר לי משהו כמו עוד שעה של המתנה", סיפרה נועה, אחת המצביעות בתל אביב. לילך ליכטנברג, מצביעה אחרת, הוסיפה: "זה לא כל כך הגיוני מה שקורה פה כי לכל אחד לוקח בערך 10 דקות עד שהוא ממלא את הפרטים מקבל מסיכה, מקבל כפפות, מקבל את הג'ל לחיטוי".

קלפיות "קורונה" במהלך היום (צילום: תומר ניוברג, פלאש 90)
קלפיות "קורונה" במהלך היום | צילום: תומר ניוברג, פלאש 90

גם ההנחיות למצביעים לא תמיד היו ברורות ורבים טענו שלא הנחו אותם לחבוש מסיכות אבל נזפו בהם כאשר לא עשו כן. "רק באתי כבר התחילו לצעוק עליי השוטרים 'למה אני בלי מסיכה' - לא יודע, לא קיבלתי שום הנחיות איך לבוא לפה", סיפר אלכס חלבניקוב, אחד המצביעים שחזר מאיטליה ונמצא בבידוד. בקלפי המיוחדת בירושלים נרשם אירוע חריג כאשר שוטר קרא לעבר המצביעים במגפון, ועורר תגובות זועמות מצד העומדים בתור.

אמש אובחנו שני נשאים נוספים של הנגיף, מה שמעלה את מניינם ל-12. עם זאת, הנשאים החדשים נדבקו בחו"ל ובמשרד הבריאות ממשיכים לקוות שבאמצעות ההוראות המיוחדות ימשיכו לשלוט בהתפשטות הנגיף.