במטה נתניהו מתייחסים היום (שלישי) לראשונה להכרזתו של גדעון סער כי במידה שייבחר לראשות הליכוד, יקדם את מינויו של נתניהו לנשיא המדינה הבא. "הספין של גדעון סער מעיד לצערנו שהוא התיישר עם הקו של התקשורת והשמאל כדי לסלק את ראש הממשלה נתניהו מהנהגת המדינה", נמסר. "זה לא הזמן לפילוג בליכוד אלא לאחדות סביב ראש הממשלה נתניהו"

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

בתגובה, צייץ סער בטוויטר: "אנו מצרים ומצטערים על התקפות מופרכות ובלתי ענייניות מצד קמפיין נתניהו. חברי הליכוד כבר מבינים שללא שינוי בהנהגת הליכוד - תקום אחרי הבחירות ממשלת שמאל. בחירה בי תביא לנצחון גדול לליכוד ולמחנה הלאומי".

אמש אמר סער בכנס תומכים כי "אפעל לכך שנתניהו ימשיך לתרום מכישוריו הבין לאומיים למעמדה של מדינת ישראל בעולם. ראש הממשלה, עם כל כישוריו, אינו יכול היום לגבש רוב פרלמנטרי - ראינו זאת אחרי בחירות אפריל ואחרי הבחירות בספטמבר. כל אדם שעיניו בראשו הבין שדבר לא השתנה, ולהיפך - אנחנו מסתכנים בהמשך הכרסום בכוחנו".

"אני מודע לכך שמן הסתם כעת ייתכן שלא תהיה תגובה חיובית להצעתי זו", הודה סער. "אבל בזמן אמת - אני אפעל כדי שכך יקרה. ואני מבקש להביא תקווה לאזרחי ישראל, למנהיגות שמטפלת בבעיות שלהם, שרואה את המצוקות של האזרחים, שמתמודדת עם הבעיות האמיתיות".

הפריימריז לראשות הליכוד יתקיימו ביום חמישי הקרוב. זו הפעם הראשונה מאז סוף 2014 שיש לנתניהו יריב על הנהגת המפלגה, אז הביס ברוב גדול את דני דנון. אמש הפך בית הדין של הליכוד את ההחלטה לקיים פריימריז לכלל רשימת הליכוד, וקבע כי הבחירות המקדימות ייערכו אך ורק לראשות המפלגה.