במהלך אחד ממרוצי האופניים שהתקיימו במסגרת "משחקי חבר העמים" בבריטניה בתחילת השבוע התרחשה תאונת אופניים מפחידה בהשתתפות מספר רוכבים, ששלושה מהם נזקקו לטיפול רפואי ופונו באמבולנס לבית החולים. אחד הרוכבים עף לתוך הקהל וכמעט פגע במשפחה ביציע. כעת המשפחה מדברת בראיון מיוחד: "היינו מילימטרים מקטסטרופה מוחלטת".

וולס עף לקהל דווקא מכיוון שניסה להתחמק מפגיעה ברוכבים אחרים שנפלו והתרסקו, אבל התוצאה כמעט הייתה קטלנית. יו קולבין, שישב בקהל יחד עם שני ילדיו הקטנים, סיפר: "הכל קרה כל כך במהירות. ראינו את האופניים באים לכיווננו, הם גירדו את הכתף של הבת שלי ולאחר מכן ראיתי בתמונות שאנחנו ממש מתחת לגלגל. הסתכלתי לצד השני כי האופניים כמעט פגעו לי בראש, אבל אחר כל בתמונות ראיתי שזה היה מילימטרים מהראש שלי".

אשתו של יו, לאורה, אומנם לא הייתה בוולודרום בזמן התאונה, אך אמרה ל-BBC כי אם המשפחה הייתה יודעת שתאונה כזו יכולה להתרחש - כמובן שהם לא היו הולכים לצפות באירוע: "רק כשהסתכלנו אחר כך בתמונות הבנו כמה קרובים היינו לקטסרופה. כמה קרובים היו הילדים שלנו לפציעה קשה או למוות. זה הדבר המרכזי שהיינו צריכים לעכל בימים האחרונים".

תאונה במהלך מירוץ אופניים (צילום: AP)
הבלאגן לאחר התאונה | צילום: AP

קולבין סיפר כי חבר אחר שהיה איתו ונפגע בצורה יותר קשה ממנו נזקק כעת לניתוח: "הוא נחתך כל כך עמוק, עד לעצם, שהרופאים תיארו את זה כפגיעה של 'מצ'טה'. הוא סובל מאוד ועדיין מחכה לניתוח. הוא נפגע גם ביד כך שמחכה לו עוד תהליך שיקום ארוך".