"בפעם הראשונה שהזרקתי הרואין הקאתי בכל הבית. למרות זאת, אהבתי את התחושה שהסם נתן לי. שום חומר אחר לא גרם לי להרגיש טוב יותר מהרואין": יוטיוברית אמריקאית חשפה בפני מיליוני עוקביה את המאבק הקשה שלה בהתמכרות לסמים.

טיילור ניקול דין, אושיית רשת בת 25 מטקסס, סיפרה שמאז ומעולם הייתה לה נטייה להתמכרות – בין אם זה משככי כאבים, אלכוהול או קוקאין. למרות זאת, היא סבורה שהחלה להשתמש בהרואין בסופו של דבר רק אחרי שבן זוגה לשעבר חשף אותה לסם.

 

טיילור דין (צילום: מתוך הרשתות החברתיות לפי סעיף 27א' לחוק זכויות יוצרים)
"הייתי מסתירה את הפצעים שלי בכל דרך אפשרית" | צילום: מתוך הרשתות החברתיות לפי סעיף 27א' לחוק זכויות יוצרים

"בשפל העמוק ביותר שלי הייתי מזריקה כל יום, כל שעה", סיפרה. "ההתמכרות שלי הייתה קשה מאוד והיא גרמה לי ממש להיות חולה". מה שהתחיל עם פצעונים על הפנים הפך בשלב מסוים לפריחה קיצונית בכל הגוף – כל זה בזמן שדין עדיין מעלה תכנים לחשבון היוטיוב שלה, שם יש לה קרוב ל-2 מיליון עוקבים.

"הייתי מסתירה את הפצעים שלי בכל דרך אפשרית", סיפרה. "הייתי מתכסה בבגדים או משתמשת במלא איפור. ככה הייתי תקופה ארוכה. ידעתי שזה לא טוב לי, אבל זה לא שינה כלום. כל הסבר שהיה גורם לאדם הגיוני להפסיק פשוט לא עבד עליי – ככה זה כשאתה מכור".

"ראו אותי על המסך, אבל לא באמת הייתי שם"

דין הוסיפה שהיא ניסתה בכל כוחה להסתיר את ההשפעה של הסם עליה, במיוחד בסרטונים והתמונות שהעלתה לרשתות החברתיות. למרות זאת, לא הייתה לה שום דרך להתחמק מזה, ועד מהרה ההתמכרות החלה להשפיע גם על התוכן שלה.

"כשאני מסתכלת על זה עכשיו, הכול נראה לי מזויף", סיפרה היוטיוברית. "האופי שלי, האושר שלי, הכל. זה היה כאילו הצבתי חומה ביני ובין העוקבים שלי. חומה רגשית. כלומר, ראו אותי על המסך, אבל לא באמת הייתי שם". דין בסופו של דבר הלכה למרכז גמילה, שם עזרו לה להתאושש ולחזור לעצמה.

"שם למדתי שאני לא נרקומנית מגעילה ושבורה, אלא אדם מכור שהולך להתמודד עם המחלה הזו כל החיים שלו", סיפרה. "היום אני מקפידה מאוד לשמור על עצמי. אני בריאה, נקייה ובמקום הרבה יותר טוב בחיים שלי". זמן קצר אחרי שהשתחררה ממוסד הגמילה, דין נפרדה מבן זוגה.

 

טיילור דין (צילום: מתוך הרשתות החברתיות לפי סעיף 27א' לחוק זכויות יוצרים)
"המאבק בסם לא פשוט, אני יודעת היטב" | צילום: מתוך הרשתות החברתיות לפי סעיף 27א' לחוק זכויות יוצרים

היוטיוברית האמריקאית המשיכה מאז לתעד את המאבק שלה בהתמכרות ולדבר על התקופות הקשות בחייה, בתקווה לתת למכורים אחרים השראה ללכת למוסד גמילה גם כן. "התמכרות רוצחת לך את הנשמה", סיפרה. "אין לי יותר מקום בחיים לרמה כזו של שנאה עצמית".

דין המשיכה: "אם אתם מתמודדים עם התמכרות, אני רק רוצה להזכיר לכם שאני מאמינה בכם ואתם לא מקרה אבוד. יש עוד תקווה. אתם שווים הרבה יותר מהחומרים שאתם צורכים. המאבק בסם לא פשוט, אני יודעת היטב. צריך להתמודד איתו כל יום מחדש. תהיו סבלניים. תאמינו בעצמכם".