זוועה בתאילנד: מנהיג כת קיצוני ממרכז המדינה נעצר אחרי שרשויות האכיפה מצאו במתחם שלו את גופותיהם של 11 בני אדם. טאווי נאנלן (74), המוכר במחוז צ'איאפום גם בתור "אבי כל הדתות" ו"אבי כל הנביאים", הובא למעצר אחרי שבלשים פשטו על המתחם שלו ביום ראשון.

גורמים המעורים בפרטי הפרשה סיפרו שחוקרים מצאו במקום 5 ארונות קבורה עם גופותיהם של 11 בני אדם – כולל גופה של פעוט שגילו טרם נחשף. במהלך חקירתו, מנהיג הכת הכחיש את ההאשמות המיוחסות לו ואמר לחוקרים: "לא מנעתי מאיש ללכת ממתחם המדיטציה שלי ולא כפיתי על אף אחד לעשות משהו בניגוד לרצונו".

כלי התקשורת בתאילנד פרסמו מאז כי הפשיטה אירעה בעקבות תלונה של תושבת האזור, שאמה בת ה-80 שהתה במתחם של נאנלן. קון ג'נג'ירה בת ה-53 סיפרה שהחשדות שלה עלו בעקבות ביקור במתחם ובו היא הייתה עדה ליחס הנורא שאמה ומאמינים אחרים קיבלו ממנהיג הכת.

"כשהלכתי לבקר את אמי, ראיתי איך כופים על נשים ללבוש סארונג ועל גברים ללבוש מכנסיים מחויטים", סיפרה. "כשהייתי שם, ראיתי במו עיניי איך אמי אוכלת את הקשקשים והחטטים של נאנלן, ומורחת את הליחה שלו על הפנים שלה".

ג'נג'ירה ציינה שאמה הראתה לה את ארונות הקבורה עם גופותיהם של 11 הקורבנות והוסיפה: "היא הורתה לי להשאיר את הגופה שלה שם". מעבר לזה, אף אחד מהנוכחים במתחם לא שמר על הנחיות הקורונה שעדיין חלים במדינה, כיוון שנאנלן אמר למאמיניו שתורתו שומרת עליהם מפני המגפה.

"שמו את כולם בשקיות אטומות והזריקו פנימה פורמלין"

חבר כת לשעבר ששמו מאנה אישר את דבריה של ג'נג'ירה וציין שמאמיניו האדוקים של נאנלן נהגו לאכול מרצונם את ההפרשות הגופניות שלו. לטענתו, מנהיג הכת שמר את גופותיהם של מאמינים מתים כביכול במטרה לסייע להם להגיע לממלכת גן-עדן.

"לכולם היו מסמכים חתומים על ידי קרובי משפחה שמאשרים להשאיר את גופותיהם במתחם", סיפר מאנה בן ה-45. "חלק מאותם קרובי משפחה אפילו הגיעו למתחם בעבר בשביל לתרגל מדיטציה. באשר לתהליך הקבורה, שמו את כולם בשקיות אטומות והזריקו פנימה פורמלין בשביל למנוע מהגופה להירקב".

קצין המשטרה ווטאנצ'י צ'נטת'ום התייחס מאז לממצאים המזוויעים בזירה ואישר שחוקרים מצאו את גופותיהם של 11 בני אדם במתחם של נאנלן. "נכון לעכשיו העברות שמיוחסות לו נוגעות לפשע מאורגן בגלל אופי הפעולה שלו", ציין ת'נטת'ום. "טרם הוגש כתב אישום נגד נאנלן, אבל החקירה היסודית שלנו עדיין בעיצומה".