אומנית מהפיליפינים הסעירה את הרשת אחרי שחשפה כיצד היא מציירת על גופות של תיקנים. ברנדה דלגדו, בת 30 ממנילה, סיפרה שהרעיון מאחורי התחביב הביזארי עלה בזמן שמצאה כמה ג'וקים מתים במקום העבודה שלה והתרשמה מהכנפיים החלקות והמבריקות שלהם.

דלגדו העלתה מאז לחשבון האינסטגרם שלה חלק מהיצירות שלה, הכוללות קלאסיקות כמו "ליל כוכבים" של ואן גוך, "מונה ליזה" של דה וינצ'י או "נערה עם עגיל פנינה" של יאן ורמיר. כמו כן, ביממה האחרונה היא צירפה גם כמה יצירות מודרניות יותר, ביניהן דמויות הסרט "ספיידרמן: אין דרך הביתה".

View this post on Instagram

A post shared by Bren (@brnddlgd)

View this post on Instagram

A post shared by Bren (@brnddlgd)

יצירותיה של דלגדו עוררה תגובות מעורבות, חלקן מגולשים שהתרשמו מאוד מטכניקת הציור שלה ואחרות מגולשים שנגעלו מעצם המחשבה לצייר על ג'וקים מתים. מעבר לזה, היו גם כמה שגרסו כי מדובר בהתעללות בבעלי חיים – אפילו שהתיקנים מתו קודם לכן.

"זה פשוט נראה לי אכזרי", כתב אחד הגולשים. "אני מנסה לשים את עצמי במקומם ואני חושב שלא הייתי רוצה שמישהו יתחיל לצייר עליי בצבעי שמן אחרי מותי. גם אם הג'וק מת, זה פשוט נראה לי אכזרי ואני חושב שזה מעיד הרבה על חוסר האמפתיה של האמנית".

View this post on Instagram

A post shared by Bren (@brnddlgd)

דלגדו הגיבה מאז לביקורת שהופנתה כלפיה וקראה לאומנים אחרים לשבור את כל המוסכמות שלהם. "חברי האומנים, אל תתנו לביקורת ולתגובות הרעות להוריד לכם את המוטיבציה", כתבה. "תאתגרו את עצמכם ואת הכישרון שלכם. צאו מאזור הנוחות ותעשו את הבלתי אפשרי".