חקירת מותם של שני תאומים ברומניה ממשיכה להסתבך, כאשר שתי הנשים שמעורבות בפרשה מפנות אצבע מאשימה אחת כלפי השנייה. אנדריאה ויולטה פטיס, אמן של הילדים, התראיינה לאחרונה לתוכנית טלוויזיה מקומית וטענה שחברתה, אלינה, אחראית למותם של הילדים שכן היא שמרה עליהם באותו רגע גורלי. מנגד, אלינה טוענת שהאם הזניחה את השניים בשיטתיות ולכן היא זו שצריכה לשאת באחריות על מותם.

התקרית הטרגית ארעה בחודש אוגוסט, כאשר עוברי אורח מצאו ברחוב את גופותיהם של אריקה וכריסטיאן בני השנתיים. מאוחר יותר, התברר שהשניים נפלו מחלון הדירה של אמם, שממוקמת בקומה ה-10 של בניין רב קומות בעיר פלוישטי – כ־56 ק"מ צפונית לבוקרשט.

מאז התפוצצות הפרשה התברר שאנדריאה לא שמרה על הילדים באותו רגע גורלי ובמקום זה, ערכה שידור לייב סטרים בחשבון הפייסבוק שלה יחד עם בנה הבכור. חלק מהשידור פורסם מאז בכלי התקשורת המקומיים ובו אפשר לשמוע את האמבולנסים שהוזעקו לזירת האירוע. בשלב מסוים, שומעים גם את אנשי כוחות ההצלה דופקים בחוזקה על דלת ביתה של האם ורק אז היא מפסיקה את השידור.

אנדריאה התייחסה מאז לפרשה בריאיון לתוכנית טלוויזיה מקומית ואמרה שבאותו רגע היא הייתה עם בנה הגדול, בזמן שאלינה שמרה על התאומים. לטענתה, היא יצאה בשלב מסוים לבדוק מה מצבם של הילדים וראתה אי-סדר נוראי בחדר השינה שלהם, שם המזרונים היו על הרצפה ורהיטים אחרים היו הפוכים. האם הוסיפה שגם חלון החדר שלהם היה פתוח ולא היה כל סימן לתאומים.

 

אנדריאה (צילום: ploiesti12, facebook)
בתמונה אריקה וכריסטיאן | צילום: ploiesti12, facebook

אנדריאה האשימה מאז את אלינה במעורבות במותם של הילדים וציינה שהיא לא חושבת שהם יכלו להוריד את המזרונים מהמיטה בעצמם. כמו כן, היא גרסה שזה לא סביר שהם טיפסו על השולחן שלהם ולקפוץ מהחלון, כי לאריקה הייתה בעיה בכף רגלה והיא הייתה מוגבלת בתנועתה. מעבר לזה, היא טענה שחברתה הייתה תחת השפעת סמים בזמן האירוע הטרגי. בתגובה לכך, חברתה הכחישה שהייתה תחת השפעת סמים באותו ואפילו אמרה שיש לה הוכחות לכך.

אלינה טענה מאז שמרה על הילדים כל כך הרבה פעמים, שהם היו ממש כמו הילדים שלה. יותר מזה, היא אפילו שקלה להפוך לאומנת במשרה מלאה של התאומים – באשר לאנדריאה? אלינה האשימה את האם בהזנחה וטענה שהיא אחראית למותם הטרגי של התאומים שחגגו את יום הולדתם חודש לפני מותם. בינתיים, המשטרה המקומית ממשיכה לחקור את הטרגדיה.