דרמה בבית המשפט באוסטרליה, שם אב חורג הורשע ברצח של בתו בת ה-17 כשנה אחרי שדיווח על היעלמותה. סקוט ווקר בן ה-51 נמצא אשם על ידי חבר המושבעים לאחר שאלו קיבלו את גרסת הפרקליטות, לפיה ווקר רצח את הנערה, ברנדט ווקר, שאיימה להגיש נגדו תלונה על תקיפה מינית.

בת ה-17 נראתה לאחרונה ב-18 ביולי של השנה שעברה, אחרי שיצאה מבית הוריו של ווקר בעיר פיטרבורו, דרום אוסטרליה. אמה של הנערה, שרה ווקר בת ה-38, סיפרה לחוקרים שברנדט התארחה אצל הוריו של סקוט יומיים לפני היעלמותה במטרה להרגיע את הרוחות בבית, אחרי שזו טענה שאביה החורג תקף אותה מינית במשך שנים.

ווקר לטענתו אסף את ברנדט בבוקר של ה-18 ביולי בכוונה להסיע אותה לביתו, אך זו מעולם לא הגיעה. ב-21 ביולי, אמה של הנערה דיווחה על היעלמותה למשטרה וטענה שהיא ברחה מהבית. כעת, גם היא חשודה במעורבות ברצח.

על פי סברת החוקרים, ווקר רצח את ברנדט במהלך הנסיעה מבית הוריו ואז החביא את גופתה אי שם במדינת דרום אוסטרליה. חוקרים עדיין לא מצאו את שרידי הגופה. בזמן הזה, אמה המשיכה להשתמש בטלפון הנייד של בתה כדי לגרום לחוקרי המשטרה לחשוב שהיא עדיין בחיים.

ממצאי חקירת המשטרה חשפו כי הטלפון הנייד של ווקר היה כבוי בין השעות 11:23 בבוקר ל-12:54 בצהריים ביום הרצח. לאחר מכן, הוא צלצל אל שרה ושוחח איתה במשך 9 דקות. על פי החשד, בזמן הזה שרה הסכימה לסייע לווקר לטשטש את הפשע המזוויע והשניים תיאמו גרסאות ביניהם.

"הסיפור שהם המציאו באותה שיחה, אותה הם ממשיכים לדקלם בבית המשפט, הוא שסקוט עצר את מכוניתו בזמן הנסיעה וברנדט ברחה החוצה", סיפרה הפרקליטה ליסה וילדינג. "מאותו רגע, אביה ואמה של הקורבן, חברו יחד במטרה לסלף את האמת ולבלבל את החוקרים".

מעבר לסעיף הרצח, ווקר מואשם גם בשיבוש הליכי חקירה ומתן עדות שקר למשטרה. כמו כן, שרה ווקר מואשמת גם היא בשיבוש הליכי חקירה ומתן עדות שקר למשטרה. שני הנאשמים ממשיכים בינתיים לכפור בהאשמות נגדם. ההליך המשפטי נגד שרה טרם החל, בעוד שגזר הדין של בן זוגה נקבע לתחילת חודש ספטמבר. צפוי להיגזר עליו מאסר עולם.