תושבת דרום ארה"ב נידונה למאסר אחרי שהשתעלה בפרצופה של אישה אחרת בשיאה של מגפת הקורונה – והכל תועד במצלמה. דברה האנטר, בת 53 מג'קסונוויל, פלורידה, הודתה בסעיף של תקיפה אחרי שהתברר שהשתעלה בפניה של אישה שנמצאת בקבוצת סיכון גבוה להידבקות בנגיף הקלטני.

התקרית התחוללה בחודש יוני של השנה שעברה, כאשר מדינת פלורידה הייתה בתחילת הגל הראשון שלה. הת'ר ספראג, קורבן התקיפה ואם ל-10, הייתה עדה לוויכוח שפרץ בין האנטר ועובדי החנות שארך כ-15 דקות לפני שזו החליטה לצלם אותה. כשהאנטר ראתה שספראג מקליטה אותה, היא פנתה אליה והשתעלה ישר בפניה.

ספראג הגישה תלונה נגד האנטר והוסיפה שעברה ניתוח להסרת גידול סרטני ממוחה רק 10 חודשים קודם לכן. מעבר לזה, היא עדיין עברה טיפול מונע נגד מחלת הסרטן שהחליש מאוד את המערכת החיסונית שלה.

"היא תקפה את הנקודה הכי חלשה שלי, הן מבחינה פיזית והן מבחינה נפשית", ציינה ספראג באחד הדיונים שנערכו ביישומון Zoom. "התקרית קרתה בעיצומה של התפרצות הנגיף ברחבי מדינת פלורידה והותירה אותי מודאגת ומבוהלת".

ספראג וכל שאר בני משפחתה נאלצו אז לשלם על סדרת בדיקות קורונה בעקבות התקרית, כולן חזרו שליליות. זמן קצר אחרי האירוע, האנטר נקנסה בסכום של 500 דולר ואף הוכרחה לכסות את עלויות בדיקות הקורונה של הקורבן ובני משפחתה. מאוחר יותר, הוגש נגדה גם כתב אישום בגין תקיפה.

האנטר טענה במהלך הדיונים כי גם היא ומשפחתה נפגעו בעקבות הפרשה, חלקם אף הוחרמו על ידי בני הקהילה שלה. "הילדים שלי איבדו את כל החברים שלהם והפכו למנודים, בזמן שאני קיבלתי אינספור איומים על חיי ברשתות החברתיות", סיפרה. "המציאות היא שגם קורבן בפרשה הזו והמשפחה שלי נותרה מאז מצולקת".

השופט המחוזי ג'יימס א. רות' ביקר את ניסיונותיה של האנטר לפנות אל לבו והדגיש שלאורך כל הדיונים, הנאשמת שבה וסיפרה איך התקרית השפיעה עליה – ולא על קורבן התקיפה. "את כל הזמן מדברת על איך שהמקרה הזה שינה את עולמך", אמר השופט. "בינתיים, לא שמעתי אותך מביעה חרטה על מעשייך או מתנצלת על איך שהם השפיעו על הקורבן". האנטר נידונה לרצות 30 ימי מאסר בכלא של מחוז דובאל, צפון-מזרח המדינה.