תמונות יוצאות דופן מבית חולים וטרינרי בדרום ארה"ב, שם מומחים ניסו לחלץ גוף זר מבטן של טורף אימתני. צוות מהמרכז הרפואי הווטרינרי של אוניברסיטת פלורידה צולמו בחדר הניתוח מחלצים נעל שנתקע בוושט של תנין יאור שאורכו נמדד ביותר משלושה מטרים.

ד"ר אדם בידריצקי, כירורג בעלי חיים, סיפר שהפרוצדורה הייתה מורכבת מאוד כי הם מעולם לא נאלצו להגיע לקיבה של תנין. על כן, הם נאלצו לאלתר ובשלב מסוים, אחד המתמחים אפילו ניסה להוציא את הנעל בכוחות עצמו.

תמונה שצולמה בזמן הניתוח תיעדה את הרגע שבו ד"ר גארט פראס דחף את כל הזרוע שלו אל תוך הלוע של הזוחל שמשקלו נושק ל-200 ק"ג. למרות זאת, הווטרינר לא הצליח לחלץ את הגוף הזר שנתקע בוושט של תנין היאור.

ד"ר בידריצקי החליט בשלב הזה שהתערבות כירורגית היא הכרחית. הוא חתך את אזור החזה של הזוחל וחילץ את הנעל מבטנו. לטענתו, זאת הייתה הפעם הראשונה שפרוצדורה כזו בוצעה על תנין.

"היינו צריכים לחשוב על דרך חדשה להוציא את הגוף הזר, אחרת תעלת העיכול של תנין היאור הייתה נחסמת והוא היה מת", הסביר המנתח. "החלטנו בסופו של דבר לחתוך את אזור הבטן העליונה כדי שנוכל להגיע ישר לאזור החסימה".

מדוברות המרכז הרפואי הווטרינרי דווח כי בעל החיים שרד את הניתוח ועד מהרה, חזר לביתו בחוות התנינים סיינט אגוסטין בעיר ג'קסונוויל. ד"ר בידריצקי סיכם את הפרוצדורה ואמר שהוא שמח מאוד שהתנין שרד את הניתוח.

"לתנינים יש מוניטין גרוע מאוד, אבל זה נורמלי לחלוטין לאהוב אותם בתחום שלנו", סיפר. "זה בעל חיים, כמו שאר בעלי החיים ואנחנו רוצים שהם יהיו שמחים, בריאים ונטולי סבל. אנחנו תמיד מאוד שמחים כשניתוח עובר בהצלחה".