אם מאוסטרליה שגילתה גושים מסתוריים וגדולים בקיר חדר הרחצה שלה, פנתה לפייסבוק לעזרה וקיבלה תשובות מלחיצות במיוחד: האם פרסמה תמונה של שבעה כדורים מוארכים וחומים בהם הבחינה יום אחד, ושאלה בקבוצת הפייסבוק של האמהות Mums Who Clean – "מה אני צריכה לעשות? אלה נמצאים בחדר הרחצה על הקיר".

החברות והחברים בקבוצה שזיהו במה מדובר, מיהרו כמובן להגיב - וזה גרוע יותר ממה שנדמה לכם (כי היה נדמה לכם שזה צואה, אנחנו יודעים). אז מה זה באמת היה? ובכן, גולשים מנוסים שיודעים משהו על החיים האלה, אמרו שככל הנראה מדובר בקן של צרעות, ואם התמונה מטעה בגודלה - אז ייתכן גם של עכבישים. "שונא את הדברים הארורים הללו, למרות שמעולם לא היו לי כאלה בתוך הבית", כתב אחד המשתמשים.

הצרעות האלה נוהגות לבנות את ביתן באמצעות בוץ על משטחים אנכיים כמו למשל קירות, צוקים וצדדים של גשרים. הקינים בד"כ מקובצים יחד כשבכל אחד מהם ביצה אחת. האקולוג דיטר הוצ'לי מאוניברסיטת סידני אישר כי הקינים שייכים לצרעות הבוץ והוסיף: "הן מתקיימות על ידי לכידה של עכבישים שהן משתקות וגוררות לקן הבוץ. לאחר מכן הן מטילות ביצים וכאשר הן בוקעות, הצאצאים אוכלים את העבישים המתים עד שהם מסוגלים ללעוס את דרכם החוצה מהקן". כמו כן הוסיף כי בתקופה זו של השנה, צרעות בד"כ צדות עכבישים לאחר שיצאו מתרדמת החורף באוסטרליה. כמה כיף.

אורכן של צרעות בוץ הוא בד"כ כ-2.5 ס"מ והן בד"כ לא תוקפניות, עד שהן מרגישות מאוימות. "כדאי להימנע מלרסס אותן", אומר הוצ'לי, "הן לא מסוכנות במיוחד לבני אדם אלא רק לעכבישים, אבל הן כן עוקצות כשהן פעילות".

אחרי שכל המידע הזה יצא החוצה, לא מעט מהגולשים הציעו לה לברוח פשוט מהבית, אבל כן - גם מדביר מנוסה זו אופציה שעומדת על הפרק עבורה.