משפחתו של ילד בן 8 מפלורידה, אשר נעצר על ידי המשטרה בבית הספר היסודי בו הוא לומד, תובעת כעת את המשטרה, העירייה ואת בית הספר על כך שגרמו לו נזק בלתי הפיך. אמו של הילד, ביאנקה דיגנארו, טוענת כי זכויות האזרח של בנה הופרו במהלך התקרית שהתרחשה לפני כשנתיים, ב-14 בדצמבר 2018.

בסרטון של התקרית שהעלה עורך דינה לרשת ניתן לראות כיצד השוטרים מנסים לאזוק את הילד בתוך בית הספר, בעודו מייבב בבכי. אחד מהם אף אומר לו שהוא ״הולך לכלא״, ואחר הצמיד אותו לארון והחל לערוך עליו חיפוש גופני. שוטר נוסף, שאינו מצולם בסרטון, אומר לחבריו שהאזיקים אינם מתאימים, אלה מסכימים ומורים לילד להשאיר את ידיו לפני גופו בזמן שהם מוליכים אותו מחוץ לבית הספר.

״אתה מבין שזה רציני, נכון?״, אמר לו אחד השוטרים. ״אני שונא לשים אותך בסיטואציה הזו אבל אני חייב. העניין הוא שעשית טעות ועכשיו זה הזמן ללמוד ולהתפתח, נכון? לא לחזור על אותה טעות פעמיים״. הילד אף נעצר, נלקחו ממנו דגימות די.אן.איי וטביעות אצבעות ואז הוא הוכנס לכלא למשך כמה דקות. עורך הדין של האם טוען כי הוא זוכר בבירור כיצד השוטרים ״סגרו מולו את הדלת הגדולה עם הסורגים״. דיגנארו טוענת כי החוויה כולה הייתה טראומטית עבור הילד, וכי היא עצמה אינה מסוגלת לצפות בסרטון: ״אני יכולה לדעת ולהרגיש עד כמה הוא פחד, וזה בלתי אפשרי מבחינתי לראות את זה״.

המשטרה נקראה לבית הספר מלכתחילה לאחר דיווח של אחד המורים כי הילד כביכול הכה אותה בחזה. המורה סיפרה כי הילד סירב שוב ושוב לשבת במקום שלו בקפיטריה, וכשהיא נגעה בו פיזית וביקשה ממנו לצאת איתה להליכה הוא תקף אותה ואמר לה ״אימא שלי הולכת לכסח לך את הצורה״.

התובע במחוז מונרו ביטל את האישומים נגד הילד כתשעה חודשים לאחר שנעצר, וטען כי טובת הילד מחייבת טיפול נפשי. אלא שהמשפחה טוענת כי בכירים בבית הספר ידעו שהילד סובל מבעיות רבות, בין היתר מהפרעות קשב וריכוז קשות, מתח, חרדה והיפראקטיביות, ועל כן היו אמורים להגיב להתפרצות שלו בצורה אחרת. ״הילד סבל מהתמוטטות נפשית והם חשו שראוי לעצור, להאשים ולהרשיע עבריין בן 8״, אמר עורך הדין.

לפי התביעה, כאמור, השוטרים השתמשו בכוח מוגזם כנגד הילד ולא התחשבו במוגבלויות שלו, והאם אף תובעת את המורה, מנהלת בית הספר ואת הסגן שלה על כך שלא התערבו בתקרית.