הרבה דברים השתנו בקורונה, וכמעט כל התנהלות שנראתה במשך דורות רבים הכי טרוויאלית דורשת מחשבה מחודשת. עכשיו, כשהעולם נכנס למין התנהלות שבה משתדלים לא לעצור את החיים, אלא פשוט להתאים אותם למגיפה, כפי שמתאימים את הסביבה לאדם בעל צרכים מיוחדים, מגיעים הפטנטים וההמצאות, שעכשיו נראות חיוניות, ויש לקוות שבהמשך יהפכו למיותרות וייראו אנכרוניסטיות.

המוצר החדש והלוהט בגזרה זו הוא מגן עוגות יום ההולדת, שיאפשר לילדים לחגוג עם חבריהם ואפילו לנשוף על הנרות ולהביע משאלות, וכל זה בלי להדביק את כולם בקורונה. זהו מגן עוגה פלסטי שקוף, שמכניס את העוגה לבידוד בלי להסתיר את העבודה שהושקעה בה, ובלי לפגום ברגע הכי חשוב בכל מסיבת יום הולדת. "מגן עוגה" הוא שם ההמצאה, אותה יצר בילי קיי, רופא שיניים מפלורידה שביקש למצוא דרך לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה, אם תרצו.

View this post on Instagram

A post shared by @topitcakeshield on

"תמיד היה לי את הרעיון הזה, גם לפני הקורונה," מספר קיי. "תמיד חשבתי על החיידקים שניתזים ברוק בנשיפה על הנרות, ועכשיו הצורך להגן על העוגה נעשה יותר ברור לכולם." קיי החל לעבוד על אב הטיפוס בתחילת הקורונה, ודי מהר מצא את העיצוב המוצלח בעיני, שעבד היטב. באפריל כבר הקים חברה ואתר בו ניתן לבצע הזמנות, אותו יתחיל להפעיל ב-15.9 למשלוחים.

ישנם שלושה גדלים של מגיני עוגות לבחור מהם, וגם צורות שונות של עוגות, ומסביב לכיסוי יש שולי פוליאסטר שדואגים לכך שהעוגה תהיה מבודדת ומוגנת לחלוטין כל עוד היא מכוסה. יש גם שקעים קטנים, להציב בתוכם את הנרות. המחירים נוחים, והפריט מיועד לשימוש חוזר, אם כי יש לקוות שעד יום ההולדת הבא של הילד, כבר לא יהיה צורך בפטנטים כאלה.