רקדנית צעירה מאוסטרליה הדהימה את בני משפחתה וחבריה, אחרי ששרדה נפילה מבניין רב קומות. ג'ורג'יה ברודריק, בת 22, הובהלה ליחידה לטיפול נמרץ בעיר מלבורן לפני כחודשיים, לאחר שקפצה מהקומה ה-8 של דירתה.

ברודריק סיפרה לאחרונה לכתבים מקומיים שהתקרית המבהילה קרתה בעקבות עימות בינה ובן זוגה המתעלל – שזהותו טרם נחשפה. לטענתה, היא רצתה להיפרד מחברה לשעבר באותו ערב, אחרי שגילתה כיצד בגד בה עם אישה אחרת. למרות זאת, בן זוגה לא היה מוכן לשמוע ומנע ממנה לצאת מהמקום.

הרקדנית התקשרה בשלב מסוים לאביה והתחננה בפניו שיבוא לעזור לה, אבל זה לא הספיק להגיע למקום בזמן. ב-17 ביולי, בת ה-22 ניסתה לשים קץ לחייה כשקפצה מגובה של כ-24 מטרים. אנשי כוחות ההצלה מצאו אותה שרועה ללא הכרה בתעלת ניקוז בצד הכביש, כשזרועה השמאלית תלויה על בלימה. היא הובהלה לביה"ח כשהיא מורדמת ומונשמת.

 

 

ברודריק אובחנה עם שברים בצוואר, גב והגפיים. אמנם היא לא ספגה פגיעות מוח מן הנפילה, אבל רופאים העריכו שיש לה רק 10% סיכויים לשרוד. למרות זאת, הרקדנית הצעירה התעוררה תוך פחות מחודש והתחילה את תהליך השיקום שלה בביה"ח. נכון לעכשיו, היא מתניידת בכיסא גלגלים ואוכלת באמצעות קטטר, אבל מצליחה לתקשר עם הסביבה שלה.

הרקדנית הצעירה מספרת שהיא לא זוכרת בדיוק את הרגעים שלפני הנפילה, אבל זוכרת היטב את ההתעללות הרגשית שעברה מצד בן זוגה לשעבר. "המשפחה שלי תמיד ניסתה להזהיר אותי מפניו, אבל הוא כל הזמן ניסה להרחיק אותי מהם", סיפרה לכתבים מקומיים. "הוא גרם לי לחשוב שהוא האדם היחיד שאוהב אותי באמת".

 

 

ברודריק מקווה כעת שתצליח לחזור ללכת בכוחות עצמה עד ערב חג המולד בסוף חודש דצמבר, אבל לא בטוחה שאי פעם תצליח להחזיר את זרועה לתפקוד מלא. בני משפחתה הקימו עבורה קמפיין גיוס כספים בשביל לממן את תהליך השיקום שלה, הכולל בין היתר טיפולי פיזיותרפיה וריפוי בעיסוק.

 

מתמודדים עם מחשבות אובדניות? אל תהססו לפנות לעזרה 

ער"ן - עזרה ראשונה נפשית במספר הטלפון 1201 

ניתן לפנות גם במייל דרך עמוד האינטרנט 

או במסרון (SMS) למספר 0768844