בתחילת החודש שעבר אחראית הנשק בסרט "ראסט" האנה גוטיירז ריד, נמצאה אשמה בגרימת מוות ברשלנות על ידי חבר מושבעים בניו מקסיקו. זאת, אחרי שבשנת 2021 אקדח שאחז השחקן אלק בולדווין על סט הצילומים בניו מקסיקו, פלט קליע חי שפגע והרג את הצלמת האלינה האצ'ינס, ופצע את במאי הסרט ג'ואל סוזה. כעת, גוטריירז, שמואשמת שטענה את האקדח עבור בולדווין קודם לאירוע, נידונה ל-18 חודשי מאסר, העונש המרבי שהחוק מתיר בגין האישומים שבהם הורשעה.

בתור אחראית הנשק על הסט, גוטיירז בת ה-26, שבחרה לא להעיד במשפט, הייתה אחראית על כל כלי הנשק, כולל בדיקות תכופות לוודא כי הם נקיים מתחמושת חיה.

האלינה האצ'ינס (צילום: Mat Hayward for AMC Networks, Getty Images)
האלינה האצ'ינס שנורתה למוות בשוגג | צילום: Mat Hayward for AMC Networks, Getty Images

התובעים במשפט טענו שהיא כשלה בתפקידה, הייתה מרושלת והשאירה כלי נשק ותחמושת לא מפוקחים על הסט - וגם הביאה תחמושת חיה מביתה. נציגי ההגנה טענו כי התביעה לא הצליחה להוכיח את החלק האחרון, ושהאשמה היא על בולדווין מכיוון שהוא זה שכיוון את הנשק, למרות שהתסריט לא קרא לכך. "גברת גוטיירז לא כיוונה את הנשק", אמרו.

בעדותה במשטרה ציינה גוטיירז ריד כי בדקה את האקדח לפני שמסרה אותו לשחקן בן ה-66, שמשמש גם כאחד ממפיקי הסרט, וצפוי להישפט בחודש יולי הקרוב, תוך שהוא כופר באישומים נגדו. "מישהו אחראי לכדור החי שהוביל לטרגדיה הנוראית הזו, אבל האדם הזה אינו מר בולדווין" - כתב עורך דינו של השחקן בפנייה שהוגשה במרץ לפני שנתיים כחלק מהליך בוררות שבולדווין ביקש לנהל נגד המפיקים האחרים של הסרט.

בין השאר, הגישו עורכי הדין התכתבויות בהודעות טקסט בין בולדווין לבעלה של האצ'ינס, מת'יו האצ'ינס, שבהן ניתן לראות שלאחר הירי, הביע השחקן תמיכה והזדהות עם כאבו של האצ'ינס, שהזדהה בעצמו עם בולדווין והבין את כאבו כאדם שגרם בשוגג למותה של אשתו. השניים נפגשו כמה פעמים, ולטענת בולדווין, האצ'ינס אמר לו שהם "יעברו את זה ביחד". עם זאת, בהמשך מערכת היחסים ביניהם הידרדרה והפכה לעימות, והאצ'ינס הגיש נגד בולדווין תביעה על גרימת מוות ברשלנות.