שאנן דוהרטי, שמתמודדת כבר שנים עם סרטן השד ולאחרונה חשפה כי היא נמצאת בשלב מתקדם של המחלה, סיפרה בפודקאסט שלה Let's Be Clear, כי היא נפטרת מחפצים ומרכוש כחלק מתהליך ההתמודדות. 

"אני יודעת שיהיה לאמא שלי קשה אם אמות לפניה", אמרה כוכבת "בוורלי הילס 90210" ו"מכושפות", שנמצאת בשלב 4 של המחלה. "בגלל שזה הולך להיות לה כל כך קשה, אני רוצה שדברים אחרים יהיו קלים. שלא יהיה לה הרבה עם מה להתמודד. אני לא רוצה שיהיו לה ארבעה מחסנים מלאים ברהיטים לטפל בהם".

שאנן דוהרטי, 2021 (צילום: theshando, אינסטגרם)
שאנן דוהרטי, 2021 | צילום: theshando, אינסטגרם

"זה מרגיש שאת מוותרת על דברים שהיו חשובים ויקרים לך, אבל את יודעת שזה הדבר הנכון לעשות וזה מה שייתן תחושת שלווה ורוגע", הוסיפה, "כי את עוזרת לאנשים שאת משאירה מאחור לעשות מעבר נקי וקל יותר". דוהרטי אמרה שהנטייה שלה לקניית עתיקות הביאה לכך שהיא מחזיקה באוסף עצום של רהיטים. "אם אני לא נהנית מזה, למה אני צריכה את זה? אני צריכה שלושה שולחנות אוכל? התשובה היא לא. כולנו יכולים לעשות צמצום ולא להפוך לאגרנים".

הכוכבת סיפרה כי היא מכירת החפצים היא גם על מנת לגייס כסף עבור אמא שלה ועל מנת לצבור זכרונות טובים יחד עם האנשים שהיא אוהבת. "אלה רק דברים, אני לא צריכה את זה. זה לא מביא לי שמחה גדולה. מה שכן מביא לי שמחה גדולה זה לקחת את אמא שלי למקומות שהיא תמיד רצתה ללכת אליהם. אני זוכה לצבור זכרונות עם האנשים שאני אוהבת. אני יכולה לקחת את אמא שלי לחופשות. זכרונות הם הדברים החשובים ביותר - לא הרכוש שלך". 

בנובמבר האחרון התראיינה דוהרטי למגזין People וחלקה באומץ כי המחלה התפשטה לעצמותיה. "לא סיימתי לחיות, לא סיימתי לאהוב, לא סיימתי ליצור", אמרה השחקנית בת ה-52. "כשאת שואלת את עצמך 'למה אני? למה אני חליתי בסרטן?' ואז 'למה הסרטן שלי חזר?' - זה מה שמוביל אותך לחפש את המטרה הגדולה יותר בחיים".