כל חגיגה בימים אלה היא לא פשוטה ובכל זאת רגע לפני פרק הבכורה של דרמת המתח "אף אחד לא עוזב את פאלו אלטו", הצוות והשחקנים נפגשו להשקה נוצצת ומרגשת. אסף גולן, הכתב של "ערב טוב עם גיא פינס" פגש את הכוכבים וניסה להבין איך הם מרגישים עם עליית הסדרה בימי מלחמה, ומה קרה בסצנה האינטימית בין מגי אזרזר לשלומי שבן שגרם לשניים למבוכה.

להשיק סדרה בימים האלו זו ללא ספק חוויה מסוג שונה לחלוטין בניגוד לתקופה רגילה. "זה יום הזיכרון ויום העצמאות. אנחנו חווים את זה במדינה הזאת לא מעט. קשה לי עם כל הסיטואציה הזאת, אבל התחלתי להבין מתגובות שאני מקבלת שיש איזשהו געגוע וכמהים לראות משהו כדי לצאת מהתופת הזו שאנחנו נמצאים בה. אני מקווה שזה יגרום לאנשים לברוח לרגע", שיתפה אזרזר שמגלמת את הדמות הראשית.

כדי לגלם את הבלשית איריס אברמוב, מגי אזרזר הייתה צריכה לעשות לא מעט שינויים שלא ממש מאפיינים את הטיפוס הצבעוני והשמח שהיא בחיים האמיתיים. היא הפסיקה לצבוע את השיער ולהתאפר, וכשצופים בה על המסך לא קשה להבחין שחיוכים לא ממש מאפיינים את הדמות. "האודישן היה פחות מחודש אחרי הלידה. הגעתי כשאני עוד חרוכה מהניתוח הקיסרי, גמורה, לא מאופרת, שבורה, כי את הלב לא היה אפשר לתקן באותם שלבים ועייפה. זאת איריס אברמוב", שיתפה.

מי שמשחק לצידה של אזרזר בתור הגרוש שלה, הוא המוזיקאי שלומי שבן שחוגג תפקיד משחק משמעותי ראשון. הדמות שלו מנסה לאורך הסדרה לקחת מהבלשית אברמוב את המשמורת על הילדים המשותפים של השניים, אך כפי שעוד נגלה בהמשך, מחכה להם סצנה אינטימית בדרך.

אז אפשר להוסיף רשמית לטייטל שחקן?
"לא. הטייטל הוא 'לא שחקן' ואני לא יודע אם אני אחזור על זה. הפנייה הייתה מאורן שקדי שמביים את הסדרה והוא במקרה גם חבר שלי. הוא אמר לי מה שהרבה בימאים אמרו לי, שנראה שאני שחקן טוב. הייתי במלא אודישנים בחיים, אף פעם לא לקחו אותי בסוף. איכשהו באודישן הזה הייתי בסדר".

אל טבילת האש הכמעט ראשונה של שבן בעולם המשחק, מצטרפת סצנת מיטה עם אזרזר במהלך הסדרה. "היה מביך אבל בזכותה זה היה הכי פחות מביך שזה היה יכול להיות. בסוף זה הבן אדם שמולך, אם הוא מקצועי וחמוד ומנתב את הלחץ למקום טוב, אפשר לעבוד על זה", שיתף שבן. אזרזר שהסכימה עם הקושי, הוסיפה: "בגלל שאני מכירה את שלומי זה היה יותר קשה. בקיצור מביך אותי אינטימיות בחדר, אבל פתרנו את זה".

הייתם צריכים לשתות לפני?
"היינו נורא מובכים. צילמנו בבית והבעלים היה נורא נחמד, אז שאלנו אותו אם יש לו איזה דרינק. מדרינק פה זה הפך לבקבוק וזלזל צנח".

מגי אזרזר ושלומי שבן (צילום: מיכה בריקמן)
"היינו נורא מובכים. שאלנו את בעל הבית אם יש לו דרינק". אזרזר ושבן בתור איריס אברמוב והגרוש שלה | צילום: מיכה בריקמן

אז את לא זוכרת מה קרה בסצנה?
"הגזמת. זה היה ממש עדין, אתם מדברים פה על משהו שלא קיים. אבל גם הקיים היה מטושטש".

אם להוסיף על העובדה ששניהם נשואים באושר, אזרזר גם חברה של אשתו של שבן, יובל שרף. השחקנית משתפת איך ניסתה להתמודד עם המבוכה: "מהרגע שגיליתי ששלומי בעלי, אני עושה לייק ליובל על כל דבר כדי שהיא לא תכעס. אני בחרדה. אמרתי שארים לה את אהבתי שהיא לא תחשוש. גם מה יש לה לחשוש ממני? הגוונים שונים".