ארי עמנואל, אחד הסוכנים הבכירים בהוליווד, תקף אמש (רביעי) את ראש הממשלה בנימין נתניהו וקרא לו להתפטר מתפקידו.

"זהו רגע כואב ומכריע לכל היהודים שבינינו, זה לא הזמן לשתוק", אמר איש העסקים היהודי, מייסד ומנכ"ל חברת הבידור וסוכנות השחקנים "אנדוור" שבין לקוחותיו נמנו אשת המדיה אופרה וינפרי. את הדברים אמר מעל במת טקס ההוקרה השנתי של מרכז שמעון ויזנטל, ארגון זכויות אדם יהודי שמפעיל תוכניות חינוכיות בנושאי אנטישמיות ושנאה, שמטעמו קיבל עמנואל פרס על פעילותו ההומניטרית והפילנתרופית.

"חמאס יכול לסיים את המלחמה היום. המלחמה הזו צריכה להסתיים. זה לא בלתי אפשרי", המשיך עמנואל, שאביו, בנימין עמנואל, לחם באצ"ל. ימים לאחר שהתובע הראשי בבית הדין הפלילי בהאג כרים חאן הגיש בקשה להוצאת צווי מעצר לנתניהו, שר הביטחון יואב גלנט ומנהיג חמאס בעזה יחיא סינוואר בטענה לפשעים נגד האנושות, הביע עמנואל את תמיכתו במשא ומתן להפסקת אש ובפתרון שתי המדינות. הוא גם גינה את הרג הילדים החפים מפשע ברצועה וכינה זאת "רצח". לדבריו, לישראל אסור להחזיק במוסר כפול ועוד האשים כי "נתניהו הכתים מורשת שלא שייכת לו. יש לנו אחריות להשמיע את קולנו. הגיע זמנו של ביבי ללכת".

קריאות בוז בודדות נשמעו בקהל וכמה מהנוכחים בחרו לצאת מהאולם כשעמנואל מתח ביקורת על מדיניות נתניהו כמחסום לפתרון הסכסוך הישראלי-פלסטיני. מנגד, גם נשמעו מחיאות כפיים וקריאות תמיכה בדבריו. בין המשתתפים בטקס שנערך במלון היוקרה "בוורלי ווילשר" בלוס אנג'לס היו הקומיקאי לארי דיוויד ("תרגיע"), מנכ"לית אמזון פריים ג'ניפר סאלק, מנכ"ל דרימוורקס ג'פרי קצנברג ואשתו מרילין, והמפיק בריאן גרייזר ("ההחלפה"). פרט לכך, נכחו באירוע שורדי שואה וניצולים ממתקפת חמאס ב-7 באוקטובר.