עיתונאי חדשות 12 דני קושמרו זכה באות אביר איכות השלטון של התנועה לאיכות השלטון בתחום התקשורת לשנת 2023. מדי שנה בוחרת התנועה אבירות ואבירים שמקבלים את התואר על פועלם ועשייתם למען הציבור הישראלי, ועל היותם מופת לטוהר מידות במגוון תחומים.

בנימוקי הבחירה נכתב על מגיש "אולפן שישי" ו"המהדורה המרכזית" כי "אות אביר איכות השלטון מוענק על יכולתו לבטא היטב את קול העם ועל עיסוקו בחיבור בין החלקים השונים של החברה תוך הבעת ביקורת חשובה. ב-7 באוקטובר, עם תחילת מלחמת חרבות ברזל, הוביל קושמרו את שידורי החדשות ברגישות רבה ומאז ממשיך לשדר במקצועיות".

פרט לקושמרו, נבחרו בצל המלחמה והמהפכה המשפטית שקדמה לה תשעה אנשים וארגונים נוספים: שופטת בית המשפט העליון בדימוס ענת ברון בקטגוריית הרשות השופטת, האלוף במיל' נועם תיבון בקטגוריית ביטחון, חבר הכנסת ולדימיר בליאק ("יש עתיד") בקטגוריית הרשות המחוקקת, ראש המועצה האזורית שער הנגב המנוח אופיר ליבשטיין בקטגוריית רשות מקומית, מטה מאבק משפחות החטופים וחברת הכנסת נעמה לזימי ("העבודה") בקטגוריית מאבק חברתי, אלי י' ממשרד הפנים בקטגוריית חושפי שחיתות, פרופ' קרין נהון בתחום האקדמיה ובקטגוריית חינוך ותרבות נבחרה תוכנית הסאטירה "זהו זה" המשודרת בכאן 11.

"יש לנו את הזכות להוקיר ולהעניק את אות אבירות ואבירי איכות השלטון לאנשים ונשים שתרמו בפועלם למען החברה, הדמוקרטיה ואיכות השלטון במדינה בתחומים שונים וחיזקו במעשיהם ובהתנהלותם המקצועית את איכות השלטון ואת ערכי טוהר המידות בישראל", נמסר מטעם התנועה. "השנה נערוך את טקס הענקת אותות האבירים בצילה של המלחמה, בעוד עשרות אלפי אזרחים עדיין מפונים מבתיהם, חבלי ארץ עומדים נטושים, חיילי המילואים עודם מגויסים ו-120 מאחינו ואחיותינו עדיין מוחזקים בשבי החמאס. אל מול הקשיים והזוועות שהיו, כמו גם האיומים והסכנות הרובצים לפתחנו, אבירות ואבירי איכות השלטון מסמנים נקודות אור בשנה הקשה שעברנו ואת הכיוון אליו ראויה החברה הישראלית לצעוד". בראש הוועדה הציבורית שבחרה את מקבלי האות עמדה השופטת בדימוס דליה דורנר.