עמליה רוזן, מוותיקות עורכי המוזיקה שלי גלי צה"ל, הלכה היום (שלישי) לעולמה בגיל 95. הלווייתה תתקיים מחר, רביעי, ב-12:30, בבית העלמין פינסקר בהרצליה.

רוזן נולדה בעיר גאלאץ שברומניה. ב-1953, עם גיוסה לצה"ל, הגיעה לתחנה הצבאית. ברבות השנים הפכה לעורכת מוזיקה מיתולוגית, שהשפיעה רבות על הפסקול הישראלי והמשיכה בפועלה עד שנותיה האחרונות. בין התוכניות הרבות שערכה ניתן למנות את "מצעד המרגנית", "אולדיז", "צליל שבת", "שבע-אפס-שבע", "שעה היסטוריה" ו"מעל ומתחת לשמיכה".

בגלי צה"ל מספרים כי עמליה הייתה ידועה בזיכרון יוצא הדופן שלה למקום הימצאם של כל תקליט ותקליט בתקליטייה, וכעורכת שתמיד ניצחה בשעשועון הרדיו "הכה את התקליטייה". "כפי שהייתה התחנה עבורה מושא לאהבה רבה, כמו גם מסירות ונאמנות, כך אהבנו אותה אנחנו בגלי צה"ל", נמסר.

"מעבר לכל מעלותיה המקצועיות יוצאות הדופן, אנשי גלי צה״ל יודעים לספר עד היום את המאפיין את עמליה באנושיות שבה, דרך הארץ שהפגינה תמיד, הצניעות ויחסי אנוש מעוררי השראה", ספד לה מפקד התחנה טל לב רם. "עמליה אישה נדירה, שלעולם תישאר חלק מהפסקול של תחנת גלי צה״ל. ובמשך כל שנותיה בתחנה הייתה אהובה ביותר על כל אנשי גל״צ-גלגלצ, מותיקיה ועד הצעירים שבחייליה. משפחת גלי צה״ל מרכינה ראש ומשתתפת בצער בני משפחת רוזן וחבריה".