חנן בן ארי פרסם הבוקר (שלישי) סטורי בחשבון האינסטגרם שלו, על רקע האישור הלילה בכנסת של קידום חוק הפטור מגיוס, וקרא לחרדים להתגייס. 

"אחיי החרדים, כותב לכם בכנות ובכאב, בלי מתווכים ובלי לעבור דרך פוליטיקאים ועסקנים", כתב הזמר. "אני אוהב אתכם, מכיר ומעריך הרבה מכם באופן אישי. אני גם יודע שיותר ויותר חרדים מתגייסים, ורבים שלא מתגייסים כן משרתים את החברה הישראלית במגוון דרכים. אני גם מבין את הפחד שלכם מכך שיכפו עליכם תרבות זרה לכם ולחינוך שלכם באמת". 

"אבל אנחנו חייבים אתכם", המשיך בן ארי, "זו היא אזעקת אמת. הדם של האחים והאחיות שלנו זועק אלינו מהאדמה. עם ישראל בצרה, ולצד הלימוד והתפילות צריך עוד עשרות אלפי חיילים שיתגייסו בשביל לא לקרוס צבאית וכלכלית. אני יודע שאתם אוהבי ישראל, אז תגידו לי אתם: מה צריך לקרות כדי שתתגייסו למאמץ המלחמתי? מה הפתרונות? מה יכול ליצור אמון? אני לא מאמין בכפייה משום סוג, אבל האם יש בכלל עם מי ועל מה לדבר? בבקשה מכם, אנחנו זקוקים לכם". 

השחקן דין מירושניקוב, ששירת במילואים במהלך המלחמה, פרסם גם הוא התייחסות: "אני מילואימניק גאה. לוחם בקומנדו הימי הישראלי. אני בז לכל מי שהצביע בעד 'חוק ההשתמטות'. בזמן שארבעה מלאכים שלנו נקטפו בעת הגנת המדינה. בזמן שהמלחמה בשיאה, למען הבית שלנו, מדינת ישראל. אני מתבייש בכם ואמשיך לשרת את המדינה בגאווה".

View this post on Instagram

A post shared by Dean Miroshnikov מירושניקוב דין (@deanmiroshnikov)