מל בי, כוכבת להקת הפופ האגדית, תמיד הייתה חלק מהקהילה הגאה, אבל עכשיו, כשהיא כבר מאורסת למעצב השיער רורי מקפי ומתכננת בימים אלה את החתונה המפוארת שלה, היא מדברת בפתיחות על מערכת היחסים הארוכה הקודמת שלה עם אישה, הבמאית כריסטין קרוקוס, אך אומרת שהיא לא מוכנה להגדיר את המיניות שלה. 

"אני מרגישה שאני מי שאני", היא אמרה בראיון למגזין הבריטי הגאה "אטיטיוד". "לא התחלתי את המסע המיני שלי ואמרתי אני כזאת או כזאת או ביסקסואלית. הייתי, ותמיד אהיה, מאוד פתוחה. במקרה התאהבתי באישה והייתי איתה חמש שנים. אנחנו עדיין מדברות עד היום. אני לא רוצה לשים על עצמי תוויות, אבל תמיד חשבתי שנשים יפות". 

מל בי חשפה לראשונה את הרומן הלסבי בראיון עם Gay Star News. "זה לא היה ניסוי", היא אמרה אז. "התאהבתי באישה במשך חמש שנים, ניסוי לא נמשך חמש שנים". באותה שנה טענה הזמרת-יוצרת שהיא שכבה עם חברתה ללהקה, ג'רי האליוול. "היא הולכת לשנוא אותי בגלל זה כי היא חיה בגבוה עכשיו בבית הכפרי שלה והבעל שלה, אבל זו עובדה. זה פשוט קרה, ציחקקנו על זה, וזהו", היא אמרה אז לפירס מורגן. 

מלאני בי וג'רי האליוול (צילום: Gareth Cattermole, GettyImages IL)
מלאני בי וג'רי האליוול | צילום: Gareth Cattermole, GettyImages IL

גם בזמן שהייתה חברה בלהקת הבנות המצליחה ביותר בכל הזמנים וגם לאחריה, מל בי הראתה תמיכה בלתי מתפשרת בקהילה הגאה, בין אם כשהופיעה כשופטת אורחת בתוכנית הריאליטי האהובה "המרוץ לדראג של רופול", ובין אם כשנתנה קרדיט על הצלחת הלהקה לקהילה הגאה. "הם היו שם בשבילנו מההתחלה, בלעדיהם זה לא היה קורה באמת", היא אמרה בשנה שעברה למגזין "מטרו".