כשנה וחצי לאחר שחשפה סלין דיון כי אובחנה אצלה תסמונת "האדם הנוקשה", שבעקבותיה נאלצה לבטל את סיבוב ההופעות העולמי, סיפרה הזמרת הקנדית בתחילת השבוע בריאיון למגזין הצרפתי Vogue France "אני בסדר, נדרשת הרבה עבודה. אני מתמודדת עם המחלה מדי יום ביומו".

דיון בת ה-56 שיתפה כי במשך חמישה ימים בשבוע היא עוברת טיפולים גופניים, ספורטיביים וקוליים, ועובדת על אצבעות הרגליים, הברכיים, השוקיים, וגם על השירה והקול. "לא ניצחתי את המחלה. היא עדיין איתי, ותמיד תהיה. אני מקווה שיקרה נס, ותימצא תרופה לטיפול בתסמונת, ולעת עתה אני צריכה ללמוד לחיות איתה".

תסמונת "האדם הנוקשה" היא תסמונת נדירה וחשׂוכת מרפא המתרחשת אצל אחד למיליון אנשים, ויכולה לגרום לנכות ולמוגבלות. התסמונת מאופיינת בנוקשות שרירים, ובאפיזודות חוזרות ונשנות של התכווצויות שרירים כואבות. בעבר סיפרה דיון כי במקרה שלה, המחלה גורמת לקשיים בהליכה ולא מאפשרת לה להשתמש במיתרי הקול שלה ולשיר כמו שהיא רגילה.

סלין דיון מודיעה למעריצים על ביטול (צילום: יחסי ציבור)
סלין בזמן ההודעה על ביטול ההופעות לאחר שאובחנה | צילום: יחסי ציבור

בריאיון למגזין הצרפתי אמרה דיון: "החיים לא נותנים לך תשובות. בהתחלה הייתי שואלת את עצמי 'למה אני? איך זה קרה? מה עשיתי? האם זו אשמתי?'. איך שאני רואה את זה, יש לי שתי ברירות - או שאני מתאמנת כמו ספורטאית ועובדת סופר קשה, או שזה נגמר ואני נשארת בבית, מקשיבה לשירים שלי ושרה לעצמי. בחרתי לעבוד עם כל הגוף והנשמה, מכף רגל ועד ראש. אני רוצה להיות הכי טובה שאני יכולה להיות".