הסטנדאפיסט גיא הוכמן פרסם בסוף השבוע סרטון "הומוריסטי" מתוך רצועת עזה תחת הכותרת "בלוגר תיירות בעזה: POV". הסרטון, שבו עורך הוכמן סיור מודרך במבנה הרוס בחוף עזה שעל קירותיו נכתב "מלון גוש קטיף", עורר סערה ברשתות החברתיות. כעת מתברר שהוכמן נכנס לשטח הרצועה באישורו של סגן מפקד חטיבה, שפעל בניגוד לפקודות ובניגוד לעמדת דובר צה"ל. 

בסרטון נראה הוכמן, שמשרת במילואים בתור "קצין חיוך ראשי" (תפקיד שנוסד עבורו בתחילת המלחמה), מסייר במבנה ואומר למצלמה כשהוא לבוש מדים: "היי חברים, אז במסגרת בלוג הטיולים שלנו, היום הגענו למקום נפלא בדרום ישראל. שימו לב - מלון גוש קטיף". 

"אז זה החדר שלי, המלון סופר פינק אותי", אומר הוכמן כשהוא מראה את החדרים ההרוסים והנטושים, "בוודאות האדריכל ערבי וכמובן מטבח ערבי-נאצי עם תנור לשריפת אנשים, וכל התענוג הזה כמובן בחינם - קוד קופון Free Palestine. וגולת הכותרת שלנו, הנוף הפסטורלי עם הדגל הסופר-כחול-לבן, כדי שכל הנאצים לא ישכחו מי הסופר-בעל-בית פה".

לצד שיתופים רבים בידי פרו-פלסטינים, בתגובות לציוץ המקורי נכתב בין היתר על ידי ישראלים: "צפו בגיא הוכמן מתחנן לבית הדין בהאג להכניס אותו לחומרי התביעה", "ראיתי שיתוף של הווידאו הזה בכל כך הרבה חשבונות טוויטר פרו-חמאס. זה פשוט עושה נזק ענק", "צה"ל עושה עבודה מדהימה שם ואתה גורם לנזק תודעתי שמהלל רק את ההרס", "אתה מחדל של צה"ל" ו"הוא אשכרה מקבל על זה ימי מילואים?". 

הוכמן כאמור, נכנס באישור סגן מפקד חטיבה שמתמרנת בעזה, שאינו בעל הסמכות לאשר את כניסתו של הקומיקאי לתוך שטח הרצועה. מפקד פיקוד דרום שוחח עם המפקדים והנחה אותם שדבר זה לא יחזור על עצמו. גורם צבאי הבהיר: "זה חמור ועושה לישראל נזק בין-לאומי". 

"נכנסתי באישור צבאי, לא פעלתי על דעת עצמי. נכנסתי לשמח את הלוחמים שביקשו וכה צריכים את זה בהפוגות הלחימה", מסר בתגובה הוכמן והציג שורה של הודעות מפרגנות שקיבל בתגובה לסרטון. "אני מקדיש את כל זמני ומרצי ב-3 החודשים האחרונים בהלעלות את מורל החיילים ואעשה כך ככל שאדרש, בכל מקום ובכל גזרה. ניפגש בשחייה משותפת בחוף של נובה".

באמצע נובמבר נכנס בפעם הראשונה לעזה, אז באישור דו"צ, והופיע בפני הלוחמים בשטח. במסגרת תפקיד המילואים שלו, הוכמן, ששירת בשירותו הסדיר בנח"ל, נע בין הבסיסים בארץ ומופיע בפני החיילים.