אוקראינה נגד עדן גולן? ישראל מתמודדת עם התנגדות רבה להשתתפותה באירוויזיון השנה בעקבות המלחמה בעזה, במיוחד מצד מדינות נורדיות כמו שוודיה, פינלנד, נורווגיה ואיסלנד - אבל כעת נרשמת התנגדות נוספת מכיוון לא צפוי: עם הבחירה בעדן גולן, זוכת "הכוכב הבא", בתור הנציגה הישראלית לאירוויזיון - נרשמת מחאה מכיוון אוקראינה.

גוף התקשורת "גורדון בולברד", בהובלת העיתונאי דמיטרי גורדון, מדווח על זעם באוקראינה עם הבחירה בגולן, כיוון שהזמרת גרה במוסקבה שברוסיה במשך 13 שנה, במהלכן הופיעה גם בחצי האי קרים לאחר שרוסיה כבשה אותו מידי אוקראינה. באחד מכלי התקשורת האוקראינים נכתב: "היא הופיעה ברוסיה ושרה ברוסית, השתתפה בתוכניות רוסיות רבות, חלקן התקיימו בחצי האי קרים הכבוש".

בנוסף, ב-2018 הופיעה גולן בגרסה הרוסית של "דה וויס", ומעריצים אוקראינים זועמים כיוון שגולן שרה בתוכנית תחת ה"הנחייה" של הזמרת פלאגיה, שידועה בדעותיה הפרו-רוסיות במלחמה בין רוסיה לאוקראינה. גופי תקשורת אוקראינים רבים נוספים כתבו על "הבחירה הגרועה של ישראל", והפנו את תשומת הלב לכך שהנציגה הישראלית לאירוויזיון הופיעה בקרים לאחר הכיבוש הרוסי. עם זאת, הם בחרו להתעלם מהעובדה שגולן מגיעה מהורים ממוצא אוקראיני ולטבי.