פסטיבל "גיטרה בים האדום" חוזר במהדורה חמישית. לאורך סוף שבוע אחד, בתאריכים 6-4 באפריל, יופיעו כמה מהמוזיקאים הבולטים בישראל שלא מוותרים על הגיטרה לפני עלייתם לבמה, ובהם דודו טסה, "היהודים" ו"מרסדס בנד".

ההופעות, שיתקיימו במלון ישרוטל ספורט קלאב, יחלו בחמישי בערב עם נינט טייב, להקת "מרסדס בנד" וחברי "היהודים" שיארחו את נערת הרוק ריקי גל. בצוהרי שישי אהוד בנאי בדרך כלל משדר את תוכניתו בגלי צה"ל, אך בסוף השבוע המדובר הוא ישתתף בפסטיבל וינגן את פס הקול שמלווה אותנו כבר שנים. אחריו יעלו ויופיעו "החברים של נטאשה" שיארחו את נגה ארז. בשישי בערב יופיעו אחד אחרי השני דודו טסה ויהודה פוליקר - כשבשתי ההופעות תתארח מירי מסיקה.

View this post on Instagram

A post shared by פסטיבל הגיטרה אילת (@redseaguitarfest)

זירת הופעות שנייה תתקיים בבר "ג'אספר 08" במלון ישרוטל אגמים, בה יופיעו בצוהרי שישי צמד הזמרים-יוצרים "גיא ויהל" (גיא מנטש ויהל דורון), שיארחו את היוצרת עטרה אוריה - שהביאה לחיינו את "ילד מטריה". בצוהרי שבת מתי כספי יקיים מופע סולו אינטימי. בלוקיישן זה, כמיטב המסורת, ייערכו מופעי חצות וג'אמים בשעות הערב המאוחרות ואליהם הכניסה חופשית: בחמישי בחצות תעלה הלהקה Latin Power מופע מחווה שיוקדש לסנטנה, אחד המוזיקאים המשפיעים ברוק הלטיני, כאשר בשישי באותה השעה יעלה לבמה אלון אולארצ'יק עם להקתו והשירים מכל הזמנים.

בשנה שעברה הפסטיבל ספג ביקורת על המיעוט הנשי שהשתתף בו, שלוש נשים מול 14 גברים. בעקבות כך, מארגני האירוע הגיבו כי הם רואים חשיבות רבה בשילוב נשים בכל הבמות "כפוף לזמינות ולהתאמה אומנותית". לדבריהם, "נעשו פניות לנשים רבות - חלקן לבמה הגדולה, חלקן כאורחות וחלקן לבמת צהריים. ברוב המקרים הדבר נפל על בעיית זמינות של המוזיקאיות".

ללוח המופעים ולרכישת כרטיסים