סרן במילואים שאול גרינגליק, בן 26 מרעננה, נהרג בקרב בצפון רצועת עזה - כך התיר הערב (שלישי) לפרסום דובר צה"ל. גרינגליק, ששירת כקצין בגדוד 931 של חטיבת הנח"ל, הרים את המסך לפני שבועות בודדים באודישן לעונה החדשה של תוכנית המציאות "הכוכב הבא", שבה נבחר הנציג הישראלי לאירוויזיון. צפו באודישן.

שאולי, שהסיר את התמודדותו מהתוכנית אחרי שלב אחד בלבד כדי להמשיך להילחם כתף אל כתף עם חבריו החיילים בעזה, זכה למחמאות מהשופטים לאחר שביצע את השיר "עטלף עיוור" של חנן בן ארי. "יש לך כישרון טבעי. נולדת עם קול מדהים", אמרה הזמרת שירי מימון. השופטת קרן פלס הוסיפה: "אתה הישראלי היפה, בעיקר בשעה הזו, לראות אותך עומד פה. אתה נתינה וכל החברים שלך נתינה ואני סומכת עליך. אני שמחה שאתה לובש מדים כי זה מרגיע שמישהו כמוך במדים. אשמח לראות אותך מייצג את ישראל באירוויזיון".

"דמיינתי את השנה הזאת אחרת, שנה של שאיפות והגשמת חלומות", כתב גרינגליק בפוסט באינסטגרם. "עכשיו אני חי חלום ישן להילחם בשביל המדינה, ואנחנו כרגע באמצע הלילה. חלום חדש ואחר יצטרך לחכות קצת. תודה על מילים חמות ומפרגנות וגם על הביקורות. מקווה שהתקופה הזאת חולפת ושתחלוף מהר. מבטיח להמשיך להילחם על המדינה הזאת שאני אוהב וגם על החלומות שלי בעתיד. כרגע יש רק דבר אחד בראש שלי - וזה להמשיך להילחם בחושך עד שנראה את האור. בזאת הסתיימו שידורינו לעונה הקרובה".

View this post on Instagram

A post shared by Shauli (@shauli_1)

רותי, אימו של שאול, שיתפה אז את דבריו בפייסבוק והוסיפה: "אני מצדיעה לבן שלי היקר סרן (במיל') שאולי שוויתר על 'הכוכב הבא' ונשאר להילחם עם הפלוגה. תחזרו לשלום בעז"ה ונתחיל משהו חדש".

בתוכנית נפרדו: "קשה להאמין ששרת מולנו לפני רגע"

"בשורה איומה נחתה עלינו", כתב היוצר ושופט "הכוכב הבא", אסף אמדורסקי. "שאול גרינגליק, בחור מתוק ויפה עיניים מרעננה, שם אותנו, את כולנו, לפני טובתו עצמו. עזב את תוכנית הטלוויזיה ואת השירה וירד לעזה ללחום עם חבריו הגיבורים. שאולי נפל היום בקרב והעצב קשה מנשוא. הלוויתו תתקיים מחר ב-13:00 בבית העלמין הצבאי ברעננה".

"אני רואה את החדשות וכבר לא מסוגל", מסר הזמר רן דנקר. "קשה להאמין שלפני רגע שרת מולנו. המוזיקה שלך, השירה שלך והעיניים שלך נחקקו בזיכרוני. אין לי מילים". שירי מימון נפרדה: "שאול, גיבור יקר שלנו, לא הספקנו להכיר אותך כמו שרצינו אבל זכינו לשמוע את הקול היפה והמנחם שלך. אני זוכרת את המשפחה שלך שמחה ומתרגשת בשבילך ועכשיו הם איבדו אותך, אי אפשר להבין".

האודישן המלא של שאולי גרינגליק  (צילום: מתוך "הכוכב הבא לאירוויזיון 2024", קשת 12)
"מבחינתי אתה הישראלי היפה, בעיקר בשעה הזו" | צילום: מתוך "הכוכב הבא לאירוויזיון 2024", קשת 12

"הלב מסרב להאמין", כתבה מנחת התוכנית רותם סלע. "הגעת למפגש הראשון שלנו וישר הכנסת איתך כל כך הרבה שמחה ואור. ישבת מוקף במשפחה היפה שלך שהסתכלה עליך בגאווה עם עיניים נוצצות. מה עובר עליה עכשיו? אני אפילו לא מסוגלת לדמיין. הקסמת אותנו, הצחקת אותנו, אפילו קמנו לרקוד יחד. כמה יופי, כמה כישרון, כמה עצב. פשוט בלתי נתפס. איזו מציאות נוראה. תשיר ותרקוד למעלה, ילד יפה תואר שכמוך, תראה לכולם שם כמה אתה כוכב".

View this post on Instagram

A post shared by Rotem Sela (@rotemsela1)

המנחה אסי עזר שיתף: "נפגשנו רק פעמיים, בריאיון לפני האודישן ובאודישן עצמו. פגישות קצרות, אבל לא היה צריך יותר מזה כדי לראות את הקסם שבו. איש חייכן, כזה שאתה מיד רוצה שיהיה חבר שלך. זמר בחסד, עיניים טובות, ועכשיו הוא איננו. הלב של כולנו מלא צער. הלוואי שהסיוט הזה ייגמר כבר".

מקשת 12 וטדי הפקות נמסר: "אנו כואבים את מותו של שאול גרינגליק, קצין לוחם בחטיבת הנח"ל שנפל בקרב בצפון רצועת עזה. שאול השתתף בעונה הנוכחית של 'הכוכב הבא' וריגש את כולנו. אנו מוסרים תנחומינו ומשתתפים בצערם העמוק של בני המשפחה והחברים. הפרק הבא של התוכנית יוקדש לשאול".