חיזוק רציני להסברה הישראלית: כוכב הרשת הערבי ישראלי נאס דיילי (נוסייר יאסין), בן ה-31, נחשב לאחד הישראלים המשפיעים בעולם עם מעל ל-65 מיליון עוקבים ותמיד היה קול שפוי הקורא לשלום. כעת נראה שהאירועים הקשים הצליחו להכניע אפילו את כוכב הרשת הבינלאומי שתיווך את המציאות הישראלית-פלסטינית לעולם.

כך הוא כותב היום בטוויטר: "במשך זמן רב, נאבקתי עם הזהות שלי. ילד פלסטיני שנולד בתוך ישראל. כאילו...wtf. רבים מחבריי מסרבים עד היום לומר את המילה 'ישראל' ומכנים עצמם 'פלסטינים' בלבד. אבל מאז שהייתי בן 12, זה לא נראה לי הגיוני. אז החלטתי לערבב בין השניים ולהפוך ל'פלסטיני-ישראלי'. תמיד חשבתי שהמונח פלסטיני-ישראלי משקף את מי שאני. פלסטיני ראשון. ישראלי שני. אבל אחרי האירועים האחרונים התחלתי לחשוב".

בציוץ שנכתב באנגלית והגיע כבר ליותר מ-2 מיליון חשיפות, נאמר: "הבנתי שאם 'יפלשו' לישראל שוב, לא נהיה בטוחים. עבור מחבל הפולש לישראל, כל האזרחים הם מטרות. 900 ישראלים מתו עד כה. יותר מ-40 מהם ערבים. נהרגו על ידי ערבים אחרים. ואפילו 2 תאילנדים מתו גם הם (יש לציין, כי אלו המספרים שהופיעו בפוסט המקורי - ואינם המספרים הרשמיים).

"אני לא רוצה לחיות תחת ממשלה פלסטינית. מה שאומר שיש לי רק בית אחד, גם אם אני לא יהודי: ישראל. שם כל המשפחה שלי גרה. שם גדלתי. זו המדינה שאני רוצה לראות שתמשיך להתקיים כדי שאוכל להתקיים. פלסטין צריכה להתקיים גם כמדינה עצמאית. ואני מקווה לראות את המדינה משגשגת והופכת פחות קיצונית ומשגשגת יותר. אני אוהב את פלסטין והשקעתי בפלסטין. אבל זה לא הבית שלי. אז מהיום והלאה, אני רואה את עצמי כ'ישראלי-פלסטיני'. ישראלי ראשון. פלסטיני שני. לפעמים צריך זעזוע כזה כדי לראות כל כך ברור".

נאס דיילי נולד בעראבה שליד סכנין, ומשפחתו עדיין מתגוררת בה, ואילו הוא מתגורר בדובאי. הוא החל את דרכו ברשת בשנת 2016, כאשר עזב את עבודתו בהייטק, יצא למסע מסביב לעולם, והעלה סרטון מצולם מדי יום לפייסבוק. כיום הוא מעצמת רשת עם 21 מיליון עוקבים בפייסבוק, 4.4 מיליון עוקבים באינסטגרם, 7 מיליון עוקבים בטיקטוק ויותר מ-12 מיליון מנויים ביוטיוב. כל הסרטונים שלו באנגלית, אך הוא מציין שהוא מתרגם אותם ל-13 שפות.