מגישת חדשות בערוץ הטורקי TRGT, מלטם גונאי (Meltem Gunay), פוטרה מעבודתה אחרי שהופיעה השבוע בשידור ולצידה כוס סטארבקס. בהודעת הערוץ על פיטוריה, תיארו את האירוע כ"פרסומת מסחרית עקיפה לחברה, בנוסף לפגיעה ברגישות תושבי עזה והעם הטורקי".

"על פי עקרונות הארגון שלנו, חל איסור מוחלט על שדרן להציג חדשות באופן שיפרסם כל חברה. כמו כן, אנחנו מודעים לרגישויות של העם הטורקי בסוגיית עזה, עליה הוא מחויב להגן, ולא נאשר כל פעולה או שידור שסותרים זאת. ההתנהגות של השדרנית לא מקובלת, ולכן חוזה העסקתה עם הערוץ בוטל", הדגישו בערוץ הטורקי. "אנחנו מגנים זאת בחריפות, נמשיך לעמוד לצד תושבי עזה". גונאי בת ה-45 עבדה כמגישת חדשות ב-TRGT זה כשלוש שנים. 

סטארבקס (צילום: Wachiwit | shutterstock)
סטארבקס | צילום: Wachiwit | shutterstock

כשבועיים אחרי שפרצה המלחמה בין ישראל לחמאס תבעה רשת בתי הקפה הבין-לאומית את ועד העובדים שלה בארצות הברית בעקבות שורה של ציוצים המביעים "סולידריות עם פלסטין" שפורסמו כמה שעות אחרי התקיפה האכזרית של חמאס ב-7 באוקטובר. אחרי שאותם ציוצים נמחקו הבהירה הרשת כי אינה מסכימה עם השקפת עובדיה המוחים וכי היא מגנה כל מעשה טרור.

בעקבות כך סטארבקס ספגה קריאות לחרם משני הצדדים, אך בעיקר מטעם גורמים פרו-פלסטיניים, שמחו על התנערות החברה מהמסרים המסיתים שהפיץ ועד העובדים. הקריאות לחרם והסערה הובילו לקריסת מניותיה של סטארבקס בכשישה אחוזים.