כלת פרס ישראל, השחקנית גילה אלמגור, פרסמה היום (חמישי) באינסטגרם כי היא מתנערת מארגון "בצלם", שעדיין מפרסם את שמה ברשימת חברי הוועד הציבורי שלו.

"לא הייתי פעילה בארגון 'בצלם' והעובדה שהשתמשו בשמי באתר האינטרנט שלהם מכעיסה מאוד", כתבה. "שנים רבות מאוד שלא ידעתי עליהם ועל פועלם כמעט דבר. אני מבקשת להבהיר - אני יהודיה, ציונית, ישראלית. תמיד הייתי ותמיד אהיה. איש לא ייקח זאת ממני. בליבי ובנפשי זורם דם יהודי שנקרע ונשבר מאירועי השבת השחורה. אני מחזקת את הצבא הנפלא שלנו ולחלוטין מתנערת ומוקיעה ממני כל מי שטוען שאין צדק בקיום מדינה יהודית בארץ ישראל".

אלמגור הוסיפה: "נולדתי לאלמנה שכולה, כשאבי נורה על ידי צלף ערבי ואני עוד בבטן אימי. אני יודעת על בשרי היטב את מחיר הדמים. עד סוף ימיי אחיה יתומה ואלחם שאף לא ילד אחד נוסף יחיה יתום בארץ ישראל. אני מתפללת כל יום לשובם של החטופים ולשלום הפצועים ושה' יקום דמם של אלו שאבדנו. עם ישראל חי".

על כך ש"בצלם" טענו כי ישראל מבצעת פשעי מלחמה הוסיפה השחקנית: "הזדעזעתי מאימרות הארגון. איני מזדהה עם המסר ולו לרגע. היום שלחתי מייל מטעמי לנציגי הארגון לוודא שאיני משויכת אליו. עמדתי תמיד הייתה ותמיד תהיה ששלום אפשר לקיים רק עם פרטנר. בשבת השחורה, חמאס הבהירו שכל רצונם הוא הרס וטרור".

מארגון "בצלם" נמסר: "קיבלנו בצער ובאכזבה את הודעתה. נמשיך לאהוב ולהעריך אותה".