שלום חנוך, אביב גפן וארקדי דוכין ביטלו היום (חמישי) את השתתפותם במופע מיוחד לרגל יום הולדתו ה-80 של היוצר אריאל זילבר, בעקבות תמיכתו ותרומתו כחלק מקמפיין גיוס המוני לעמירם בן אוליאל, שרצח בקיץ 2015 את שלושת בני משפחת דוואבשה - תינוק בן שנה וחצי ושני הוריו. ספק גדול אם ההופעה, שאמורה להתקיים בחודש הבא בהיכל התרבות תל אביב, אכן תתקיים.

"אנחנו לא לוקחים חלק בפעילות סביב אדם שרמת הערכים והמוסר שלו כאלה", נמסר מטעמו של שלום חנוך. אביב גפן כתב בחשבון ה-X שלו: "לצערי איני יכול לקחת חלק על במה אחת עם אריאל זילבר, שאותו אני מכבד כיוצר וכאומן. יש גבולות שאסור לחצות והם נחצו. אלו ימים בהם נלחמים על דמותה של ישראל, על אחדות מבורכת, סבלנות והנמכת הלהבות. איני מסוגל לקחת חלק בנרמול והכשר לכאלה כוונות ואמירות".

 

 

זילבר, שבעבר השתתף בסרט תעמולה שקרא לשחרורו של יגאל עמיר וכינה הומואים "סוטים", הגיב על הביטולים מצד חבריו האומנים: "תרמתי למלחמתו של עמירם בן אוליאל לחפותו. תרמתי כדי להגיע לחקר האמת, כל ישראל ערבים זה לזה וזהו. לגבי הביטולים של חבריי, שלום חנוך ואביב גפן, אני יודע מה דעתם הפוליטית וזה לא מנע ממני להזמין אותם כאורחים למופע שלי. יש להם שירים יפים, אני מכבד אותם, הם מופיעים ושרים, ואין פה טריקים. חבל שעירבו דברים שלא קשורים לאומנות". בשיחה עם N12 אמר היוצר מוקדם יותר: "צריך לפטר את כל השופטים במשפט של בן אוליאל ולהעמיד אותם לדין. הם עיוותו משפט, הם לא יודעים מה שהם עושים. הם פשוט רעה חולה, זה מה שאני יכול להגיד".

בן אוליאל הורשע ברציחת שלושת בני משפחת דוואבשה, התינוק עלי בן השנה וחצי ושני הוריו, סעד וריהאם, לאחר שזרק בקבוק תבערה על ביתם שבכפר דומא ביולי 2015 והצית אותם למוות. הקמפיין למענו, תחת הכותרת "עושים סוף לעלילה", שהחל כמאבק לשיפור תנאי כליאתו והפך לקמפיין למען חפותו, גייס ביומיים האחרונים כ-1.3 מיליון שקלים בתמיכתם הכספית של יותר מ-4,500 אנשים. אמש דיווחנו ב"מהדורה המרכזית" כי פרט לזילבר, בין התומכים הבולטים הנוספים ניתן למנות את חבר הכנסת לשעבר משה פייגלין (הליכוד), יו"ר ארגון להב"ה בנצי גופשטיין ורבני הציונות הדתית דב ליאור, אליקים לבנון ויהושע שפירא.