על אף גל הביטולים מצד שלום חנוך, אביב גפן וארקדי דוכין, הזמר והיוצר אריאל זילבר הבהיר היום (שישי) כי הוא בוחר לקיים בכל זאת את המופע המיוחד לרגל יום הולדתו ה-80 בהיכל התרבות תל אביב. חנוך, גפן ודוכין היו אמורים להתארח בהופעה, אך החליטו שלא לקחת חלק בעקבות תמיכתו של זילבר בעמירם בן אוליאל, שהורשע ברציחת בני משפחת דוואבשה מכפר דומא.

"אני מאמין באמונה שלמה בחפותו של עמירם בן אוליאל ובמשפט צדק", הדגיש זילבר, שתרם כסף לבן אוליאל כחלק מקמפיין גיוס המונים, בפוסט בפייסבוק. "איני תומך ברצח ובשום שלב לא אמרתי זאת, וזוהי מהות הדמוקרטיה וחופש הדעה שאותה הבעתי לפי מצפוני. צר לי שחבריי בחרו להיכנע ללחץ מכל מיני גורמים. מהלכם נראה תמוה להחרים את מופע יום הולדתי, שאני מתכנן לחגוג בהיכל התרבות בחודש הבא, יחד עם כל מי שתומך במוזיקה שיצרתי ושליוותה את עם ישראל זה עשורים, ובעזרת השם לעוד עשורים רבים".

שלום חנוך, אריאל זילבר, אביב גפן (צילום: פלאש 90, ערב טוב עם גיא פינס)
שלום חנוך, אריאל זילבר, אביב גפן | צילום: פלאש 90, ערב טוב עם גיא פינס

"אנחנו לא לוקחים חלק בפעילות סביב אדם שרמת הערכים והמוסר שלו כאלה", נמסר מטעמו של שלום חנוך. אביב גפן כתב בחשבון ה-X שלו: "לצערי, איני יכול לקחת חלק על במה אחת עם אריאל זילבר, שאותו אני מכבד כיוצר וכאומן. יש גבולות שאסור לחצות והם נחצו. אלו ימים בהם נלחמים על דמותה של ישראל, על אחדות מבורכת, סבלנות והנמכת הלהבות. איני מסוגל לקחת חלק בנרמול והכשר לכאלה כוונות ואמירות". מיטל להבי, סגנית ראש עיריית תל אביב-יפו, קראה לראש העירייה רון חולדאי למנוע את קיום ההופעה: "תמיכתו של זילבר ברוצח היום סוללת את הדרך לקמפיין תמיכה בשחרורו של רוצח ראש הממשלה רבין מחר".

 

 

זילבר התייחס אתמול למהומה שעורר, וזכה לתגובות תמיכה לא מעטות בפוסט נוסף שפרסם בפייסבוק: "תרמתי למלחמתו של עמירם בן אוליאל לחפותו. תרמתי כדי להגיע לחקר האמת, כל ישראל ערבים זה לזה וזהו. לגבי הביטולים של חבריי, שלום חנוך ואביב גפן, אני יודע מה דעתם הפוליטית וזה לא מנע ממני להזמין אותם כאורחים למופע שלי. יש להם שירים יפים, אני מכבד אותם, הם מופיעים ושרים, ואין פה טריקים. חבל שעירבו דברים שלא קשורים לאומנות". ל-N12 אמר היוצר: "צריך לפטר את כל השופטים במשפט של בן אוליאל ולהעמיד אותם לדין. הם עיוותו משפט, הם לא יודעים מה שהם עושים. הם פשוט רעה חולה, זה מה שאני יכול להגיד".

עמירם בן אוליאל הורשע ברציחת שלושת בני משפחת דוואבשה, התינוק עלי בן השנה וחצי ושני הוריו, סעד וריהאם, לאחר שזרק בקבוק תבערה על ביתם שבכפר דומא ביולי 2015 והצית אותם למוות. הקמפיין למענו, תחת הכותרת "עושים סוף לעלילה", שהחל כמאבק לשיפור תנאי כליאתו והפך לקמפיין למען חפותו, גייס בימים האחרונים כ-1.6 מיליון שקלים בתמיכתם הכספית של אלפי אנשים. פרט לזילבר, שהשתתף בעבר בסרט תעמולה שקרא לשחרורו של יגאל עמיר וכינה הומואים "סוטים", בין התורמים הבולטים הנוספים לבן אוליאל ניתן למנות את חבר הכנסת לשעבר משה פייגלין (הליכוד), יו"ר ארגון להב"ה בנצי גופשטיין ורבני הציונות הדתית דב ליאור, אליקים לבנון ויהושע שפירא.